Zwierzęta

Psia fryzjerka pokazała, czym mogą skończyć się spacery w upały. "Łapy płoną"

Zwierzęta

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TikTok/naTemat.pl
Psie łapy

Wysoka temperatura może mieć negatywne skutki nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych czworonogów. Szczególnie niebezpieczny może być spacer po gorącym asfalcie lub betonie. Przed tym, jakie może mieć skutki, ostrzegła psia fryzjerka Aneta Jarosz. Zobacz, jak ustrzec zwierzaka przed oparzeniem.

Poparzone łapy u psa

Wysokie temperatury sprawiają, że beton lub asfalt mogą nagrzewać się nawet do 60 stopni Celsjusza. Nawierzchnie akumulują dużą ilość ciepła na długi czas. Szczególnie dotkliwie przekonują się o tym psy, które na co dzień żyją w większych miastach. Niestety w upalne dni ich łapy narażone są na poparzenia i ból.

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

Przykład tego, jak może skończyć się spacer po rozgrzanej powierzchni, pokazała psia fryzjerka Aneta Jarosz. Aby ostrzec swoich klientów, kobieta udostępniła zdjęcie poparzonych łapek.

- Dla moich Ludzkich Mam i Tatusiów to właśnie dzieje się z moimi łapami, kiedy wyciągasz mnie w palące słońce, kiedy chodniki są takie gorące - napisała w poście na Facebooku.

Jak dbać o psie łapy?

Groomerka zwraca także uwagę na fakt, że u psów gruczoły potowe występują na łapach. - W tym upale nie mogę pozbyć się potu, bo moje łapy płoną. Tęsknota za moim spacerem nie zaszkodzi mi, proszę, pozwól mi po prostu odpocząć w domu i wyprowadzić mnie, gdy słońce zajdzie - czytamy.

Jak ustrzec psa przed oparzeniem w upalne dni?

Jak widać na załączonym zdjęciu, spacer po gorącym asfalcie czy betonie może przyczynić się do powstawania poważnych obrażeń. Jak ochronić swojego czworonoga? Możesz skorzystać z obuwia dla psa, moczyć psie łapy podczas spaceru, czy stosować kremy ochronne.

Gdy dojdzie do poparzenia należy schłodzić je w letniej wodzie, zdezynfekować za pomocą środka odkażającego i zabezpieczyć ją przed zanieczyszczeniami. Konieczna będzie również wizyta u weterynarza, który zdecyduje o dalszym przebiegu leczenia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok/naTemat.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jen Rogers / EyeEm / Getty Images

Pozostałe wiadomości