Zwierzęta

Zabawki dla czworonoga, gdy właściciela nie ma w domu. Co poleca Pan Gadżet?

Zwierzęta

Aktualizacja:

Psy i koty zostawione same w domu potrafią wyrządzić wielkie szkody. Choć przez ostatnie miesiące, podczas pracy zdalnej, mieliśmy nad nimi nieco większą kontrolę, wszystko może się zmienić, gdy wrócimy do pracy. Warto więc nieco wcześniej zadbać o gadżety, które skutecznie zajmą nasze czworonogi na kilka godzin. Najciekawsze zabawki pokazał nam Konrad Koterba, czyli Pan Gadżet.

Nietypowe gadżety dla psów

Zwierzęta - podobnie jak dzieci - potrzebują zainteresowania, atencji i zabawy. Niekiedy długi spacer i dobre jedzenie nie wystarczy, aby zaspokoić potrzeby naszych czworonogów. Wtedy do akcji wkraczają gadżety dla zwierząt. Zabawki te skutecznie zajmą czas naszym futrzakom, a do tego zapewnią im niesamowitą rozrywkę.

Jednym z idealnych gadżetów, który na długi czas zainteresuje naszego pupila, jest gra edukacyjna z ukrytym smakołykiem. Zabawka ta nie tylko rozwinie inteligencję psa, ale także będzie dla niego nagrodą. W ostatnim czasie dość popularne stały się także maty węchowe. Dywanik ze skrytkami na przysmaki doskonale sprawdzi się jako interaktywna zabawka, dzięki której czworonogi mogą trenować swój zmysł powonienia. Wśród ciekawostek znalazły się również manualne wyrzutnie piłek, interaktywne kości czy szarpaki.

Gadżety dla kotów

Koty są urodzonymi łowcami. Warto więc zapewnić im trochę zabawy, która da szansę upolować pożądany obiekt. W tym przypadku z pomocą przychodzą interaktywne zabawki. Nasz gość pokazał w studiu zarówno pluszową mysz, jak i rybę machającą ogonem.

Nowością na rynku jest urządzenie do produkcji baniek mydlanych, które kot może łapać i przebijać. Jak przyznał Konrad Koterba, po zabawie warto przetrzeć pupilowi oczy i łapki.

Gadżetem, za którym szaleją koty, jest wskaźnik laserowy. Obecnie możemy go kupić w formie stojącego urządzenia, które zaprogramowane na cały dzień będzie dostarczało naszemu futrzakowi sporej frajdy.

Drugie życie Karmela

Karmel był zwierzakiem, który chował się przed innymi psami, nie chciał wychodzić na spacery, był bardzo skryty i nieufny. Z czasem z pomocą jego właściciela wszystko zaczęło się zmieniać.

Jak potoczyła się jego historia? Zobaczcie reportaż:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Ekskluzywna Psia Wioska. "Nie zgadzamy się na to, żeby pies był w boksie czy na betonie"

"Wokół przerębla biegał pies, strasznie szczekał". Ze stawu wyłowiono zwłoki mężczyzny

Jak pies z kotem, czyli wspólne życie czworonogów pod jednym dachem. "Wymaga to od nas dużo cierpliwości, wiedzy i spokoju"

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Natalia Górska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości