Zwierzęta

Tygrysy, krokodyle i gibony. To tylko część zwierząt, które możemy zobaczyć w Zimowym Domu w Zoo Borysew

Zwierzęta

 Jak zwierzęta spędzają zimę w zoo?
Jak zwierzęta spędzają zimę w zoo?Dzień Dobry TVN
wideo 2/28

W Zoo Borysew po raz pierwszy otworzono Zimowy Dom. Teraz fani zwierząt mogą odwiedzać swoich ulubieńców przez cały rok. To nie koniec dobrych wieści. Właściciel zapowiada nie lada atrakcję. Jaką niespodziankę szykuje dla gości?

Zoo Borysew – wielkie otwarcie Domu Zimowego dla zwierząt

Ruszyły ferie zimowe. Jeśli zastanawiacie się, jakie atrakcje zapewnić dzieciom, mamy pewną propozycję. Zoo Borysew zaprasza wszystkich małych i dużych miłośników przyrody. Jak się okazuje, w ośrodku właśnie powstał Zimowy Dom. Na powierzchni 1200 m kw., w ogrzewanych pokojach zamieszkało kilkanaście gatunków zwierząt. Pojawiły się m.in. tygrysy, lwy, aligatory, krokodyle, świnie rzeczne, gibony, a ich sąsiadami będą oryksy, żyrafa Tymon, tapirka Tosia i pelikany.

- Właśnie udało nam się otworzyć zoo w trakcie zimy. Pierwszy raz udostępniamy do zwiedzania budynek o powierzchni 1200 m kw. i udało się urządzić 15 ekspozycji dla 15 gatunków zwierząt – powiedział Andrzej Pabich.

Niespodzianki w Zoo Borysew

Właściciel zoo dodał także, że plany na nadchodzące miesiące są imponujące. Już niebawem w ogrodzie zoologicznym mają pojawić się rekiny. Ale to nie wszystko. - Przygotowujemy niespodziankę, szklany basen. Przez szybę będziemy mogli oglądać białe tygrysy. Tygrysy są z tych kotów, które uwielbiają wodę - dodał właściciel.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości