tygrys

    tygrys

    W rzeczywistym świecie spotkanie oko w oko z tygrysem jest bardzo niebezpiecznym, wręcz przerażającym doświadczeniem. Dlatego również śniąc o tygrysie, odczuwamy strach. Po przebudzeniu warto zastanowić się, czemu śnił się nam ten drapieżnik.

    We wrocławskim zoo doszło do nieszczęśliwego wypadku. Tygrys zagryzł swojego opiekuna. Dlaczego doszło do tragedii? Co ze środkami bezpieczeństwa? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska porozmawiała na ten temat z Jolantą Kopiec, Dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego oraz Jowitą Musiał, opiekuna drapieżnych zwierząt.

    Tygrysy zabijane są z różnych powodów. Dla skóry, dla pazura, zęba, z chęci posiadania, a także kultywując tradycje autochtonów. Tygrys zagrożony jest wyginięciem. Głównym powodem możliwości ich wyginięcia jest tradycyjna medycyna azjatycka, w której wykorzystuje się części tygrysów. Oczywiście winni są też turyści, który ochoczo kupują artefakty wytwarzane z ciała tygrysa. Michał Piróg, ambasador WWF, oraz Karolina Tymorek, WWF Polska opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN o okrucieństwie, jakiego dopuszczają się ludzie wobec zwierząt.