Sen o tygrysie - dobry czy zły omen? Oto, jak interpretuje go sennik

Tygrys
Sen o tygrysie - dobry czy zły omen? Oto, jak interpretuje go sennik
Źródło: José Rentería Cobos photography/Getty Images
W rzeczywistym świecie spotkanie oko w oko z tygrysem jest bardzo niebezpiecznym, wręcz przerażającym doświadczeniem. Dlatego również śniąc o tygrysie, odczuwamy strach. Po przebudzeniu warto zastanowić się, czemu śnił się nam ten drapieżnik.

Tygrys to zwierzę bardzo zwinne i szybkie, dlatego też w snach symbolizuje przede wszystkim silne instynkty i popędy, które w nas drzemią. Jednocześnie są to uczucia, nad którymi musimy zapanować. Jeżeli tygrys przyśni się mężczyźnie, może to oznaczać, że pragnie on kobiety o silnej osobowości, wręcz drapieżnej.

Dalsza część artykułu poniżej

14599480_dlaczego-wierzymy-w-horoskopy_720P
Dlaczego wierzymy w horoskopy?

Sen o atakującym tygrysie - uważaj na swoich wrogów!

Jeśli śni nam się tygrys, który atakuje, to stanowi on ostrzeżenie, że trzeba uważać na ludzi mściwych i agresywnych. Może to być również symbol osoby, która ma wobec nas złe zamiary i pragnie się za coś zemścić. Warto wtedy po przebudzeniu zastanowić się, czy w naszym otoczeniu nie ma osoby, która – delikatnie mówiąc – nie żywi wobec nas ciepłych uczuć. Może ona chcieć dokonać zemsty za jakieś wydarzenia z przeszłości. Senniki nie precyzują, czy atakujący tygrys zwiastuje problemy w życiu osobistym, czy zawodowym.

Jeżeli jednak w trakcie snu upolujemy tygrysa, oznacza to, że ludzie, którzy są wobec nas agresywni, nie są w stanie wyrządzić nam żadnej krzywdy.

Sennik orientalny wskazuje jeszcze trzy interpretacje snu o tym zwierzęciu, które warto znać. Jeżeli tylko widzimy tygrysa i nie wchodzimy z nim w żadne interakcje, wkrótce zyskamy wspaniałego, dozgonnego przyjaciela. Jeśli we śnie zostajemy przez tygrysa pożarci, to niestety spotkamy bardzo mściwą osobę, która będzie chciała nas skrzywdzić. Z kolei zabicie przez nas tygrysa zapowiada, że uporamy się ze swoimi problemami.

Orientalne senniki o tygrysie

Indyjska interpretacja snu o tygrysie wskazuje na wroga, którego jeszcze nie jesteśmy w stanie świadomie określić. Może czaić się w pobliżu, ale my jeszcze nie wiemy, kim on jest.

Ciekawą interpretację snu o tygrysie prezentuje sennik persko-egipski. W tym przypadku istotna jest przede wszystkim szlachetność tego zwierzęcia, szczególnie dostrzegana w tej kulturze. Sen o tygrysie ma oznaczać spotkanie z ważną osobistością lub dostąpienie wielkiego zaszczytu, honoru czy wręcz świetlaną przyszłość.

Zupełnie inne znaczenie ma sen o białym tygrysie. Ludzie z kręgu kultury europejskiej raczej nie miewają takich marzeń sennych, bo najprawdopodobniej nigdy nie spotkali tego zwierzęcia w realnym świecie. Interpretację tego snu można znaleźć w senniku chińskim. Biały tygrys oznacza bardzo pozytywną zmianę, związaną z pozyskaniem dużej kwoty pieniędzy. 

Sennik - kiedy przyśni się lew i tygrys

Jak sennik interpretuje występowanie we śnie lwa i tygrysa jednocześnie? Król zwierząt, podobnie jak tygrys, symbolizuje drapieżność i waleczność, a także odwagę. I podobnie jak w przypadku pręgowanego drapieżnika, lew odzwierciedla uczucia, instynkty i dużą emocjonalność. Lew i tygrys występujące razem we śnie ostrzegają przed pojawiającymi się problemami. Chodzi tu przede wszystkim o zagrożenie ze strony osób, które chcą za wszelką ceną udowodnić swoją wyższość nad nami. Mogą one pojawić się zarówno w naszym życiu osobistym, jak i zawodowym. Dwa drapieżniki ostrzegają, że może dojść do sytuacji, w której będziemy spierać się z rywalami w wielu różnych sytuacjach. Według sennika lew i tygrys mogą również oznaczać zagrożenie atakiem ze strony naszych wrogów. Zwycięstwo w takiej walce wymaga dużej cierpliwości, wytrwałości, opanowania i odwagi. 

Łagodne wersje snu o tygrysie, czyli tygrys oswojony i tygrys mały

Spotkanie tygrysa oswojonego we śnie jest bardzo dobrym omenem. Takie marzenie senne to znak, że mamy bardzo silnego sojusznika. Jeśli więc najpierw przyśni się nam tygrys atakujący, a później inny, oswojony osobnik, prawdopodobnie oznacza to, że co prawda mamy niebezpiecznego wroga, ale też nie jesteśmy osamotnieni w walce z nim. Jeżeli śnimy o tygrysie w klatce, wkrótce osiągniemy rzecz bardzo trudną, pozornie niemożliwą do wykonania. Jeśli widzimy we śnie uciekającego tygrysa, możemy być dumni z naszej siły psychicznej. Taki sen zwiastuje także, że pokonamy stojące na drodze przeszkody. Jeśli przyśni się nam martwy tygrys, wkrótce dotyczące nas problemy same się rozwiążą.

A co oznacza sen o małym tygrysie? To również raczej pozytywne marzenie senne. Jest zapowiedzią, że niedługo uda nam się porozumieć z konkurencją, która stanowiła do tej pory zagrożenie. Od tego momentu razem będziemy walczyć z przeciwnościami losu.

Zobacz także:

Co zwiastuje sen o szczurach? Zobacz wideo:

x-news

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: José Rentería Cobos photography/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla