Dom

Dom urządzony w stylu starej kamienicy. "Chciałam, żeby było niestandardowo"

Dom

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane mieszkanie - marzenie o kamienicy
Dzień Dobry TVN Odpicowane mieszkanie - marzenie o kamienicy

W ramach cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła dom, który za sprawą oryginalnego wystroju wnętrz do złudzenia przypomina kamienicę. Przestrzenny salon i wyłożona nietypowymi kafelkami łazienka to zaledwie część pomieszczeń, które dzięki staraniom właścicieli nabrały nieprzeciętnego charakteru. Co zwróciło szczególną uwagę reporterki Dzień Dobry TVN?

Marzenie o mieszkaniu w kamienicy

Janetta, Marek i Aleksander Woszczek mieszkają w wolnostojącym domu o powierzchni 150 m2. Rodzina ze Śląska może pochwalić się wyjątkowym wystrojem wnętrz, nawiązującym do estetyki starych kamienic. Urządzenie wybranych pomieszczeń w tym stylu wymagało wprowadzenia wielu zmian i przeróbek, jednak starania właścicieli ostatecznie przyniosły oczekiwane rezultaty.

- Dla mnie to jest wielki komplement, jeśli ktoś po samych wnętrzach powie, że to jest mieszkanie w kamienicy. Na początku dom wyglądał zupełnie inaczej. Sztukateria, białe okna, parkiet, kominek czy też ściana z cegły, to wszystko było bazą. Wszystkie pozostałe elementy się zmieniały - zauważyła Janetta Woszczek.

Remont mieszkania

HGTV: Remont małej toalety
HGTV: Remont małej toaletyHGTV
wideo 2/2

Dom przypominający kamienicę

Wszystkie pomieszczenia przyciągają wzrok eleganckim, a jednocześnie niepowtarzalnym wystrojem. Kolorystyka ścian, podłóg czy mebli jest niezwykle spójna, dlatego właścicielka może z powodzeniem zmieniać położenie wybranych dodatków czy ozdób, przenosząc je z pokoju do pokoju.

Okazała łazienka do złudzenia przypomina wnętrze kamienicy, a wszystko to za sprawą doskonale dobranych płytek ceramicznych oraz shuttersów, czyli drewnianych okiennic, pełniących jednocześnie funkcję ozdobną.

- Chciałam, żeby było inaczej, niestandardowo, nietypowo. Te kafle na pewno urzekły mnie kolorem, bo bardzo lubię kolor taupe - wyjaśniła Janetta Woszczek, prezentując zachwycającą aranżację.

Z kolei unikatowy charakter sypialni właścicielka uzyskała dzięki wykorzystaniu specjalnej tapety, wyróżniającej się wzorem rozlanej akwareli. Jasne meble zostały wzbogacone wyrazistymi dodatkami w odcieniu zieleni.

- Zielony jest takim kolorem spokojnym dla oka, można przy nim wypoczywać - podsumowała Janetta Woszczek.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości