Homestaging - co to jest
Homestaging to połączenie dwóch angielskich słów: home, czyli dom oraz stage - scena.
- Nie tłumaczymy tego na język polski, dlatego, że się kojarzy, jakbyśmy jakiś teatr robili, a nie do końca to jest teatr. Chcemy pokazać naszym klientom, jak mogą mieszkać - podkreśla Joanna Popławska, projektantka wnętrz i dekoratorka. Jak dodaje, pomaga w sprzedaży i wynajmie, ale na poziomie aranżacji wnętrza.
- Dużo szybciej i w dużo wyższej cenie: 10 do 15 procent - zaznacza rozmówczyni Dzień Dobry TVN.
- Tak naprawdę homestaging pokazuje, jak można żyć. To jest chyba najpiękniejsza chwila, kiedy moi klienci odbierają ode mnie nieruchomość i mówią: "pani Joanno, zakochałem się, będzie mi się tutaj cudownie mieszkało" - opowiada.
Piękne wnętrza
Wiele osób oglądających w Internecie zdjęcia nieruchomości nie zdaje sobie sprawy z tego, że dekoracje na tych fotografiach pochodzą z wypożyczalni, a nie tylko ze sklepów.
- W sytuacji, gdy przyjeżdżamy do wypożyczali i gros rzeczy potrzebnych nam do danej realizacji możemy wziąć z jednego miejsca, jest to ogromne ułatwienie w pracy, zarówno dla homestagerów, jak i pośredników nieruchomości - przyznaje Katja Foks, homestagerka i właścicielka magazynu z rzeczami do wypożyczenia.
Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż lub wynajem
Przede wszystkim należy usunąć niepotrzebne rzeczy. Wtedy fotografie będą wyglądały o wiele lepie.
- 80 procent informacji, które odbieramy z otaczającego świata, to informacje wzrokowe. Dlatego tak ważne jest, aby cała przestrzeń była pokazana jako potencjał, gdzie przyszły klient może przyjść i swoje rzeczy też tam przynieść. Bo nie może się czuć w tym mieszkaniu jako gość, on musi się poczuć jako potencjalny właściciel - przekonuje Agnieszka Bischoff, homestagerka i fotografka.
Bardzo ważnym elementem są kwiaty, zarówno w doniczkach, jak i cięte.
- Osoby oczywiście chcą mieszkać przy metrze, tramwaju, być dobrze skomunikowane, a z drugiej strony marzą o lesie. W związku z czym te kwiaty są namiastką przyrody, minimalnie spełniają marzenia o przyrodzie - tłumaczy Joanna Popławska, projektantka wnętrz i dekoratorka.
Kolejną ważną rzeczą jest wydzielenie stref: na wypoczynkową i tę do pracy. Dobrym i łatwym patentem jest kawałek tapety, którą włożymy do ramki i powiesimy na ścianie jak obrazek. Ogromne znaczenie ma też światło.
- Gdy mamy małe okienko, nie zasłaniajcie go, tylko rozsuńcie zasłonki, żeby światło wpadało. Mieszkanie powinno być rozświetlone - wskazuje Joanna Popławska, projektantka wnętrz i dekoratorka.
Bez tego trudno wynająć lub sprzedać mieszkanie
Bez homestagingu proces sprzedaży mieszkania jest na pewno wydłużony.
- Kiedy podejmujemy decyzje o zakupie czegokolwiek, czy to jest mieszkanie, czy inny produkt, musimy sobie zdawać sprawę, że to są pewne zachowania konsumenckie i mechanizmy psychologiczne. Jeśli chodzi o wnętrza, mamy psychologię kolorów, które działają na nas w taki lub inny sposób. Podejmując decyzję o kupnie, po prostu nasz mózg w podświadomy sposób już za nas tę decyzję podejmuje na poziomie naszych emocji - wyjaśnia Agnieszka Soika, homestagerka i agentka nieruchomości, która na przykładzie sypialni pokazała, w jaki szybki i prosty sposób można zmienić wnętrze. Zobacz to w materiale wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Laura Breszka w nowym domu opowiedziała o relacjach z bliskimi. "Jestem przy nich wielką szczęściarą"
- Katarzyna Nosowska pokazała sypialnię. Nietuzinkowe wnętrze zachwyciło fanów. "Tak to sobie wyobrażałam"
- Robimy porządki w lodówce i obalamy mity dotyczące przechowywania