Materiał promocyjny

Jaki rozmiar i twardość materaca wybrać? Praktyczne wskazówki pomocne podczas zakupu materaca

Projekt bez tytułu (87).jpg
Projekt bez tytułu (87).jpg
Na wybór odpowiedniego materaca do spania warto poświęcić czas, zanim podejmie się ostateczną decyzję o zakupie. W końcu od niego będzie zależał komfort Twojego snu. Podpowiadamy, w jaki sposób wybrać najlepszą dla siebie materac o najlepszej twardości i rozmiarze

Twardości materacy dostępne na rynku

Renomowani producenci materacy, jak np. Hilding Anders, oferują aż cztery poziomy twardości, oznaczone symbolem H z odpowiednim numerem.

Do wyboru są:

 • H1 – czyli materace miękkie,
  • H2 – czyli materace średnie,
   • H3 – czyli materace twarde,
    • H4 – czyli materace bardzo twarde.

     Zapewne zastanawiasz się, na jakiej podstawie podjąć decyzję o konkretnej twardości materaca. W tym przypadku najważniejsze jest to, ile ważysz.

     I tak oto, jeżeli:

     • ważysz 60 kg lub mniej, wybierz materac miękki, oznaczony symbolem H1;
      • ważysz w przedziale 60-80 kg, wybierz materac średni, oznaczony symbolem H2;
       • ważysz w przedziale 80-100 kg, wybierz materac twardy, oznaczony symbolem H3;
        • ważysz powyżej 100 kg, wybierz materac bardzo twardy, oznaczony symbolem H4.

         Materac odpowiednio dobrany do Twojej wagi pozwoli Ci wypoczywać komfortowo. Dzięki temu Twoje ciało lekko zanurzy się w podłożu, a nie bezwładnie w nie zapadnie.

         Najlepiej jest przetestować materac jeszcze przed zakupem, przeprowadzając tzw. "test dłoni". Polega on na tym, że kładziesz się na wybranym materacu i wsuwasz płasko ułożoną dłoń pod plecy, na wysokości krzyża. Jeżeli ręka wejdzie pod Twój kręgosłup zbyt łatwo, materac jest za twardy. Jeśli nie będzie chciała wejść – materac jest zbyt miękki.

         mat. prasowe

         Dostępne rozmiary materacy

         Poza Twoją wagą, istotny podczas poszukiwania idealnego materaca jest Twój wzrost. Zwróć szczególną uwagę na długość materaca, jeśli jesteś bardzo wysoką osobą. Ten wymiar powinien być przynajmniej o 20 cm większy niż Twój wzrost.

         Przy decydowaniu o rozmiarze materaca istotne jest również to, czy będziesz na nim spał w pojedynkę, czy z kimś jeszcze. Wówczas koniecznie skonsultuj swój wybór z drugą połówką.

         Na rynku dostępne są materace aż o siedmiu standardowych wymiarach:

         • 80 cm x 200 cm – dedykowany dzieciom i nastolatkom;
          • 90 cm x 200 cm – dedykowany młodzieży;
           • 120 cm x 200 cm – dedykowany singlom;
            • 140 cm x 200 cm – dedykowany bardzo szczupłym parom lub singlom, którzy chcą się cieszyć dużą przestrzenią do regeneracji;
             • 160 cm x 200 cm – standardowy i najczęściej wybierany materac dla par np. sleepinghouse.pl - materace160x200
              • 180 cm x 200 cm – wygodny materac dla par np. sleepinghouse.pl - materace180x200
               • 200 cm x 200 cm – dedykowane parom, które cenią sobie dużo przestrzeni do odpoczynku np. sleepinghouse.pl - materace200x200

                Podejmując decyzję o zakupie konkretnego materaca, weź pod uwagę również swój stan zdrowia, a zwłaszcza ewentualne dolegliwości bólowe lub wrodzone albo nabyte wady w okolicach kręgosłupa.

                Pamiętaj, że zakup materaca jest decyzją niebagatelną, jeśli chodzi o Twoją codzienną regenerację po całym dniu i o Twoje zdrowie. Dlatego postaw na produkt naprawdę świetnej jakości, tworzony przez doświadczonych profesjonalistów.

                Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

                Autor: Adrianna Kowalczyk

                Materiał promocyjny
                podziel się:
                Tagi:

                Pozostałe wiadomości