Aranżacje wnętrz

Artystyczny loft z dekoracjami z XIX i XX wieku. "To wnętrze, które wymyka się wszelkim schematom"

Aranżacje wnętrz

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane mieszkanie – artystyczny loft
Odpicowane mieszkanie – artystyczny loftDzień Dobry TVN
wideo 2/14

W cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła dom, którego wnętrza robią ogromne wrażenie. Pełno w nim dzieł sztuki i staroci tworzących niezwykły klimat. O wyjątkowej aranżacji opowiedziała w Dzień Dobry TVN właścicielka lokum, Anna Marjan.

Artystyczny loft

Anna Marjan już kilka lat temu zgłosiła się do cyklu "Odpicowane mieszkanie", jednak wtedy prezentowała Kasi Jaroszyńskiej swoje mieszkanie. Teraz przeprowadziła się do 150-metrowego domu, który wybudował jej partner, a ona urządziła. Budynek jest z zewnątrz minimalistyczną, nowoczesną stodołą. W środku z kolei zaskakuje wystrojem.

- Odnalazłam siebie w tych wnętrzach. To artystyczny loft, czyli industrial połączony z rzeczami z poprzedniej epoki, bo tutaj są dekoracje z XIX i XX wieku. (...) Kupuję rzeczy, które są stare. Lubię, jak one są naprawdę oryginalne i opowiadają historię, mają w sobie pewną tajemnicę. To chyba jest bardziej takie dla mnie intrygujące - wyznała Anna Marjan w Dzień Dobry TVN.

Dom wypełniony dziełami sztuki

W programie Katarzyna Jaroszyńska stwierdziła, że to "wnętrze, które wymyka się wszelkim schematom". Na ścianach domu króluje beton, który ma imitować odpadający tynk. Miejscami jest on połączony ze 100-letnią cegłą. Pomieszczenia wypełniają z kolei dzieła sztuki pozyskiwane z targów staroci. Taka aranżacja robi wielkie wrażenie, choć nie każdy by się na nią odważył.

- Ja w ogóle aranżuję ciągle przestrzeń, bo to jest dla mnie forma relaksu. (...) Ludziom coś się podoba, ale często wspominają, że by się na coś nie odważyli. I to jest ok, bo właśnie o to chodzi, żeby dom opowiadał naszą historię, a nie kogoś innego - stwierdziła właścicielka domu.

Wyjątkowa jest także antresola, która jest drugim salonem. To właśnie tam w szafie ukryty jest telewizor. W sypialni natomiast uwagę zwraca kontynentalne łóżko o amerykańskiej wysokości, czyli 78 cm. Co więcej, w każdym z pomieszczeń wyjątkowe miejsce zajmują lampy.

- Mam jakąś słabość do lamp - zresztą mam chyba wiele słabości - ale faktycznie lubię je. Ale lubię też kameralne światło, więc one tak naprawdę nie doświetlają bardzo mocno tych wnętrz, mimo tego, że są liczne. (...) W moim przypadku jest tak, że paradoksalnie w ogóle nie jestem osobą, która śledzi tak naprawdę trendy w gazetach. Bardziej patrzę, czy to mnie odpowiada, czy to mi się podoba, czy w moim wnętrzu to się odnajdzie - dodała Anna Marjan.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości