Wyjątkowo dekoracyjne i zachwycające swoją oryginalnością cynie można podzielić na wiele gatunków i odmian. Jeśli chcesz odmienić ogród, sadząc w nim kwiaty cynii, musisz poznać ich wymagania uprawowe. Sprawdź, kiedy siać cynie i jak prawidłowo o nie zadbać, aby pięknie kwitły.
O tym, jak zaprosić do naszej okolicy jerzyki i jak sprawdzają się one w batalii, którą toczymy z komarami, Dorota Gardias rozmawiała z Łukaszem Bożyckim i Renatą Markowską. Ile komarów potrafi zjeść codziennie jeden jerzyk i czy rzeczywiście te ptaki nawet śpią w locie?
Mleko to naturalny i zdrowy produkt, czy jednak może pojawić się w diecie każdego zwierzęcia? Czy pies może pić mleko krowie lub kozie? Wydawać by się mogło, że przyzwyczajony do mleka matki szczeniak może z powodzeniem być karmiony w późniejszym okresie krowim mlekiem, jednak nie zawsze.
Nie tylko miłośnicy kawy powinni zwrócić uwagę na dostępne obecnie w wielu marketach sadzonki kawowca. Drzewko kawowe jest odpowiednie dla wszystkich, którzy chcą mieć w domu egzotyczną roślinę wydzielającą delikatny zapach ziaren kawy. Jak ją uprawiać w warunkach amatorskich?
Oszczędzanie pieniędzy na jedzeniu wymaga umiejętności planowania i przestrzegania ustalonych zasad. Jak zaoszczędzić na żywności? Do skutecznych sposobów należą: samodzielne gotowanie w domu, kupowanie sezonowych warzyw i owoców, przygotowywanie listy zakupów spożywczych.
Domki mobilne stają się coraz bardziej popularne. Przed podjęciem decyzji o zakupie jednego z nich warto poznać rodzaje takich domów. Należy również dowiedzieć się, jakie mają wady oraz zalety. Czy domki mobilne są godne uwagi?
Zobacz, co posadzić przy płocie, żeby ogród był nie tylko piękny, lecz także miał praktyczne zastosowanie i np. pełnił funkcję osłony przed sąsiadami i ulicą. Ciekawe rośliny przy płocie, takie jak pnącza szybko rosnące albo zimozielone drzewa i krzewy iglaste mogą okazać się świetnym rozwiązaniem.
Syningia coraz częściej pojawia się w polskich domach jako naturalna ozdoba wnętrza. Jej największe atuty to piękne różnobarwne kwiaty i rozeta zielonych błyszczących liści. Co jeszcze wyróżnia gloksynię i jak powinna wyglądać jej pielęgnacja?
Tymczasowym opiekunem psa może zostać każdy, kto ma chęci, duże pokłady miłości i czasu na opiekę nad zwierzęciem. Stworzenie domu tymczasowego nie jest trudne. Dowiedz się, jakie warunki musisz spełnić i jakie obowiązki cię w związku z tym czekają. A w Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Chruściel, która niedawno otworzyła okna życia dla psów i szuka dla nich nowych właścicieli. Na czym dokładnie polega jej działalność?
Pozostawienie szczeniaka samego w domu nie musi wiązać się ze stresem (zarówno dla właściciela, jak i psa), o ile zwierzę zostanie do tego przygotowane metodą małych kroków. Warto uczyć go samodzielności od początku, by dobrze radził sobie w chwilach samotności, gdy podrośnie.
Jak opiekować się szczeniakiem, by wyrósł na zdrowego i prawidłowo rozwijającego się dorosłego psa? Jak karmić i pielęgnować małego psa i jakie zapewnić mu szczepienia oraz zabiegi weterynaryjne?
Hotel dla zwierzaków to dobre rozwiązanie, jeśli domownicy wyjeżdżają na kilka dni lub na dłuższe wakacje i nie mają z kim zostawić swojego czworonoga. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego hotelu dla zwierząt?
Decyzję o przyjęciu szczeniaka do domu należy podjąć rozważnie, po przeanalizowaniu wszystkich "za" i "przeciw". W końcu psiak spędzi z nami najbliższe kilkanaście lat. Co zatem należy wziąć pod uwagę zanim zdecydujemy się zaadoptować szczeniaka? Jak dobrze przygotować się na przyjęcie szczeniaka pod własny dach? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN certyfikowaną behawiorystę zwierząt domowych Sonię Maciuszek i weterynarz Dominikę Gutowską.
Mops, obok labradora, yorka, golden retrievera i buldożka francuskiego, to obecnie jedna z najbardziej popularnych ras. Jakie cechy mopsa sprawiają że są tak lubiane? Zobaczcie!
Jak dzikie wierzęta okazują radość? Marcin Kostrzyński - "Marcin z lasu" opowiedział dziś w Dzień Dobry TVN jak okazywana jest radość w lesie. Zobaczcie jak wygląda "głupawka" w wykonaniu jeleni.
Basenji to wyjątkowa rasa psa. Psy basenji nie szczekają, a wydają z siebie raczej dźwięk, który można porównać do jodłowania. Czym charakteryzuje się rasa psa basenji?
Oszczędność i ekologia są na czasie, dlatego kupując sprzęty do domu, staramy się wybrać takie, które pozwolą nam oszczędzać wodę i prąd. Poznajcie wskazówki dla oszczędnych: na co należy zwracać uwagę, wybierając sprzęt AGD?
Wnętrze Państwa Tomaszewskich jest urządzone w iście bajkowym klimacie. Co więcej, wszystkie meble jakie znajdziemy w domu, wyszły spod ręki jego właścicielki Jolanty Tomaszewskiej. Zobaczcie je!
Im bardziej zwierzęta są egzotyczne, tym ludzie coraz bardziej chcą je mieć. Dlaczego? Czy w warunkach domowych jesteśmy w stanie spełnić potrzeby egzotycznych zwierząt? W studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z Anną Plaszczyk, z Fundacji Viva.
Zapraszamy na nowy odcinek cyklu "Marcin z Lasu" – gdzie Marcin Kostrzyński – leśnik, filmowiec, a przede wszystkim obserwator dzikiego życia i obrońca praw zwierząt przybliża widzom Dzień Dobry TVN życie wszelkich zwierząt w polskiej przyrodzie. W dzisiejszym odcinku - żółwie błotne.
Marcin Kostrzyński pokazał nam dziś codzienne życie lisiej rodziny, która zamieszkała niedaleko jego domu. Zobaczcie jak bawią się małe liski i jak dba o nie ich matka. Dlaczego lisy mają tak "złą prasę" i są uważane za leśnych bandytów, którzy podkradają kury z kurnika?
Jednym z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, które należy przeprowadzać w ogrodzie, jest nawożenie trawnika. Warto się do tego dokładnie przygotować, sprawdzając optymalne terminy i środki, jakich powinno się w tym celu użyć.
Pod Częstochową w sosnowym lesie znaleźć można wyjątkowy dom - z dachem do środka, z ogromnymi oknami i piękną elewacją. Jego właścicielami są Magdalena Peplińska oraz Szymon Pepliński. Zobaczcie to architektoniczne cudo!
Oznaczenia metek to bardzo często ciąg nieznanych znaków, które trudno rozszyfrować. Ich poznanie jest jednak niezbędne do tego, by nasze rzeczy na długo zachowały swój kolor, formę i strukturę. Oznaczenia prania na metkach są więc poniekąd instrukcją obsługi, jak z daną tkaniną powinniśmy postępować. Sprawdź, jak czytać symbole i co one oznaczają.
Odkwaszanie gleby staje się konieczne w przypadku, gdy ziemia w ogrodzie jest zbyt kwaśna, czego pewne gatunki roślin nie tolerują. Można je przeprowadzić, stosując sprawdzone, a nawet domowe metody.
To, że uwielbiamy grillować, nie jest tajemnicą. Zapach potraw, który dochodzi z działek i leśnych polan w pierwsze ciepłe dni roku doskonale o tym świadczy. Znacznie gorzej, kiedy na osiedlu rozprzestrzenia się dym z grilla na balkonie w bloku, denerwując sąsiadów. Czy grozi za to mandat?
W kolejnym odcinku cyklu "Halo ziemia!" ogrodnik Łukasz Skop pokazał, jak wypełnić ogród roślinami bardzo małym kosztem.
Zamiast płacić za wynajęcie sali w lokalu albo po raz kolejny zapraszać gości na domówkę, możesz zorganizować nastrojowe przyjęcie w ogrodzie. Wiosną i latem, kiedy pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, okazja jest ku temu wprost idealna. Zobacz, jak zorganizować przyjęcie ogrodowe, jakie menu wybrać i czym przystroić stół.
Metody antykoncepcji w ogrodach zoologicznych dopierane są w zależności do każdego gatunku. Niektóre zwierzęta muszą być od siebie na pewien czas odseparowane, inne zaś stosują antykoncepcję hormonalną.
"Boli mnie głowa", "jestem zmęczona", "mam okres"- kobiety mają kilka najchętniej wykorzystywanych wymówek, aby uniknąć seksu. A jak od seksu wykręcają się samice zwierząt? O tym w Dzień Dobry TVN mówił biolog Łukasz Bożycki.