Odpicowane mieszkanie w paryskim stylu. "Francuzi potrafią współczesne wnętrza połączyć z tymi starymi meblami"

Aktualizacja:

Tym razem Katarzyna Jaroszyńska trafiła na spokojną ulicę w górnym Sopocie z kamienicami z początku XX wieku. To właśnie tam mieszkają Katarzyna i Dariusz Antończyk z trójką swoich pociech. Jakiś czas temu zamieścili oni na facebookowej grupie "Odpicowane mieszkanie" zdjęcia swojego lokum. Teraz pokazali je przed kamerami.

Odnawianie klatki z ubiegłego wieku

Przed zaproszeniem do mieszkania Katarzyna Antończyk postanowiła zaprezentować widzom klatkę schodową kamienicy z 1907 roku, w której mieszka od kilku lat. W jej renowację włożyła naprawdę wiele wysiłku. Chciała wydobyć jej początkowe piękno, które przez lata zostało przykryte wieloma warstwami farb.

Jak kupowałam to mieszkanie to ta klatka była pokryta od góry do dołu farbą olejną. Nie było absolutnie widać, że gdzieś tu jest jakieś drewno pod spodem. (...) Chciałam tchnąć takiego nowego ducha w tę klatkę i zresztą byłam dopiero co po roku w Paryżu, w którym mieszkałam. Tam oglądałam klatki schodowe w kamienicach, w których były przepięknie odnowione. Przede wszystkim zależało mi na odkryciu tych walorów, które tutaj są, czyli odkryciu tego drewna

- tłumaczyła architekt i właścicielka mieszkania, Katarzyna Antończyk.

Odnawianie kamienicy

Okazuje się, że nie tylko remont klatki schodowej sprawił trudności. Przez to, że Katarzyna Antończyk zdecydowała się na demontaż kilku ścian nośnych, pojawiły się kolejne problemy. Z biegiem czasu i wraz z nowymi doświadczeniami zrozumiała jednak, że podczas odnawiania każdej kamienicy występują te same przeszkody.

Zaczęło się od tego mieszkania, ja o nim pisałam na moim blogu. Zaczęli się do mnie zgłaszać ludzie z podobnymi problemami i projektami. To mieszkanie jakby wpłynęło na moją całą drogę zawodową

- opowiadała Katarzyna Antończyk.
Wraz z mężem pragnęli nadać wnętrzom charakteru, równocześnie wykorzystując elementy, które występowały w mieszkaniu od samego początku. Na ścianach ich mieszkania można zobaczyć 120-letnią cegłę, a na ziemi oryginalną podłogę. Dariusz Antończyk stwierdził:

Nie było żadnego sensu modyfikować czegoś, co zastaliśmy, jeżeli możemy to wykorzystać, tym bardziej, że z tą renowacją było dużo fajnej i dającej bardzo dużo satysfakcji roboty.

Inspiracja Paryżem

Po publikacji zdjęć mieszkania Antończyków na grupie "Odpicowane mieszkanie", pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy zachwyconych internautów. Zgodnie twierdzili, że wystrój jest niezwykle oryginalny, przemyślany i stylowy.

Na pewno to mieszkanie wyróżnia się. Jest inne. (...) Mnie najbardziej inspirowały wnętrza paryskie. Francuzi potrafią współczesne wnętrza połączyć z tymi starymi meblami . Ja kiedy widzę stare meble to czasami się po prostu nie mogę powstrzymać od zakupu

- podsumowała Katarzyna Antończyk.
Odpicowane mieszkanie – inspirowane USA. Zobacz wideo:
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Sabina Zięba
Reporter: Katarzyna Jaroszyńska
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości