Oznaczenia metek to bardzo często ciąg nieznanych znaków, które trudno rozszyfrować. Ich poznanie jest jednak niezbędne do tego, by nasze rzeczy na długo zachowały swój kolor, formę i strukturę. Oznaczenia prania na metkach są więc poniekąd instrukcją obsługi, jak z daną tkaniną powinniśmy postępować. Sprawdź, jak czytać symbole i co one oznaczają.
Odkwaszanie gleby staje się konieczne w przypadku, gdy ziemia w ogrodzie jest zbyt kwaśna, czego pewne gatunki roślin nie tolerują. Można je przeprowadzić, stosując sprawdzone, a nawet domowe metody.
To, że uwielbiamy grillować, nie jest tajemnicą. Zapach potraw, który dochodzi z działek i leśnych polan w pierwsze ciepłe dni roku doskonale o tym świadczy. Znacznie gorzej, kiedy na osiedlu rozprzestrzenia się dym z grilla na balkonie w bloku, denerwując sąsiadów. Czy grozi za to mandat?
W kolejnym odcinku cyklu "Halo ziemia!" ogrodnik Łukasz Skop pokazał, jak wypełnić ogród roślinami bardzo małym kosztem.
Zamiast płacić za wynajęcie sali w lokalu albo po raz kolejny zapraszać gości na domówkę, możesz zorganizować nastrojowe przyjęcie w ogrodzie. Wiosną i latem, kiedy pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, okazja jest ku temu wprost idealna. Zobacz, jak zorganizować przyjęcie ogrodowe, jakie menu wybrać i czym przystroić stół.
Metody antykoncepcji w ogrodach zoologicznych dopierane są w zależności do każdego gatunku. Niektóre zwierzęta muszą być od siebie na pewien czas odseparowane, inne zaś stosują antykoncepcję hormonalną.
"Boli mnie głowa", "jestem zmęczona", "mam okres"- kobiety mają kilka najchętniej wykorzystywanych wymówek, aby uniknąć seksu. A jak od seksu wykręcają się samice zwierząt? O tym w Dzień Dobry TVN mówił biolog Łukasz Bożycki.
Okres od maja do września to wyjątkowy czas na działce, zwłaszcza jeśli zdobią ją odpowiednie rośliny. Gatunki kwitnące w tym czasie znacznie zwiększają atrakcyjność ogrodu i sprawiają, że przyjemniej się w nim odpoczywa. Jakie kwiaty letnie warto sadzić w ogrodzie?
Zaprawianie nasion to zabieg, który niesie ze sobą wiele korzyści. Rośliny są bardziej odporne i znacznie lepiej się rozwijają, co z kolei przekłada się bezpośrednio na jakość i wielkość plonu. Jak przeprowadzić zaprawianie nasion?
Wybór odpowiedniej pralki dla alergików i osób ze skłonnością do podrażnień skórnych to nie lada wyzwanie. Zależą od niego codzienny komfort i zdrowie użytkowników sprzętu. Podpowiadamy, jakie funkcjonalności są niezbędne oraz przydatne w przypadku skłonności do alergii i na co powinniśmy zwrócić uwagę, poszukując idealnej pralki dla alergików.
Po zimie, z powodu przegrzanych i nieodpowiednio oświetlonych pomieszczeń, niektóre rośliny doniczkowe nie są w dobrej formie. Aby przywrócić im ładny wygląd i właściwe proporcje, warto przeprowadzić kurację odmładzającą. Najlepiej przeprowadzić ją wiosną - przed nadejściem upałów. Jak zatem odmłodzić rośliny doniczkowe? O tym w Dzień Dobry TVN mówił prowadzący cykl "Halo ziemia", ogrodnik Łukasz Skop.
Masz dość rozkładania ubrań na suszarce, masz małe mieszkanie i rozkładana suszarka zajmuje za dużo miejsca? A może masz małe dziecko i musisz prawie codziennie robić pranie? Jeśli odpowiedziałeś na jedno z tych pytań twierdząco, to znak że powinieneś rozważyć zakup pralko-suszarki lub osobnej suszarki. Na co się zdecydować? W tym tekście postaramy się rozwiać twoje wątpliwości i pomóc podjąć decyzję o zakupie jednego lub dwóch urządzeń.
W ramach cyklu "Marcin z Lasu" leśnik, filmowiec, a przede wszystkim obserwator dzikiego życia i obrońca praw zwierząt, Marcin Kostrzyński przybliża widzom Dzień Dobry TVN życie zwierząt w polskich lasach. Tym razem opowie nam o dzikich królikach.
Wybór noży na rynku jest ogromny. O tym, czym najlepiej kroić w kuchni w studiu Dzień Dobry TVN Ula Chincz.
Nocny dyżur w klinice weterynaryjnej różni się nieco od dyżuru dziennego. Na czym dokładnie polega? Jakie zwierzęta są przyjmowane w godzinach nocnych? Zobaczcie!
Nowoczesne wnętrza cechują prostota i minimalizm, a także otwarte, pełne światła przestrzenie. Nie każda aranżacja okienna pasuje do takiej koncepcji – wystrój okien powinien harmonizować z wnętrzem i podkreślać jego charakter. Jaki wystrój okien sprawdzi się w nowoczesnym salonie?
Pięknie złożona serwetka ozdobi stół i doda klasy każdej uroczystości. Wbrew pozorom składanie serwetek nie jest bardzo skomplikowane, a proste wzory można wyczarować w kilka chwil. W studiu Dzień Dobry TVN dekoratorka Elżbieta Lepianka podpowiedziała, jak efektownie złożyć serwetki na Wielkanoc oraz jak udekorować stół.
Hodowcy, którzy są zrzeszeni w organizacjach kynologicznych, mogą oddawać szczeniaki już w 6–7 tygodniu ich życia – wówczas są one przez nich odpowiednio socjalizowane. W innych przypadkach szczenię można bezpiecznie odseparować od matki nie wcześniej niż w 10. tygodniu życia.
Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz - dlatego dziś przyglądaliśmy się pościelom, poduszkom i kołdrom. Jakie wypełnienie wybrać? W jakich pościelach śpi się najlepiej i czym się kierować podczas zakupów? O tym, pod czym i dlaczego spać, opowie dziś Ula Chincz
Mieszkanie " z odzysku"? Czemu nie! Pani Monika Prus zdecydowała się zaaranżować swoje mieszkanie w stylu lat sześćdziesiątych - siedemdziesiątych. Efekt? Zobaczcie sami!
Karmienie szczeniaka to spore wyzwanie. Wystarczy jednak odpowiednie przygotowanie i trochę wiedzy na temat potrzeb maluchów. Warto dowiedzieć się, czego potrzebują psy w fazie rozwoju, czego unikać i jak często karmić szczeniaki.
Nawet my nie lubimy przyjmować lekarstw, nic więc dziwnego, że i nasi milusińscy za tym nie przepadają. Czasami jednak jest to konieczne, a na szali leży zdrowie i życie pupila. Dlatego warto dowiedzieć się, jak podać kotu tabletkę, żeby nie przysporzyć mu zbyt dużo stresu i mieć pewność, że lek trafił tam, gdzie powinien.
Przycinanie żywopłotu to zabieg pozwalający nadać roślinom odpowiedni kształt i wysokość – umiejętne cięcie wpływa również pozytywnie na zdrowie krzewów. Kiedy i w jaki sposób należy przycinać najpopularniejsze gatunki roślin tworzących żywopłot?
Właściciele psów chcą swoich czworonogów karmić wysokiej jakości i smacznym pożywieniem. Najlepsza okazuje się mokra karma dla psa z dużą zawartością mięsa. Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze i jak ją łączyć z karmą suchą?
Kaszel u psa nie zawsze oznacza zwykłe przeziębienie. Zdarza się, że to niegroźna dolegliwość, z którą można uporać się w łatwy sposób, jednak czasem może oznaczać, że pies cierpi na inne schorzenie, które w skrajnych przypadkach zagrażać może jego zdrowiu, a nawet życiu.
Kilowatogodzina to najczęściej używana jednostka do pomiaru zużycia energii cieplnej i elektrycznej. Pozwala określić w danym przedziale czasowym ilość dostarczonej energii cieplnej czy zużytego prądu.
Samodzielnie wykonany album na zdjęcia to doskonały pomysł na prezent oraz na przechowywanie własnych, pamiątkowych zdjęć. Jak zrobić album na zdjęcia? Wystarczy trochę przygotowania, odrobina fantazji i kilka niezbędnych materiałów.
Świadomość tego, jaką wybrać karmę dla buldoga francuskiego, pomaga w zachowaniu dobrej kondycji zwierzaka oraz wspomaga jego prawidłowy rozwój. Psy tej rasy są szczególnie narażone na alergie i problemy żołądkowe, dlatego odpowiednia dieta jest kluczowa dla zachowania ogólnego zdrowia. Sprawdź, czym karmić buldoga francuskiego.
To, do kiedy pies jest szczeniakiem, zależeć będzie w dużej mierze od rasy, do której należy. Zazwyczaj mniejsze pieski dojrzewają znacznie szybciej niż olbrzymy. Warto poznać te różnice, ponieważ opieka nad szczeniakiem wygląda nieco inaczej niż nad dorosłym psem.
Jenoty to z pozoru bardzo urocze stworzonka, wyróżniające się bujnym, gęstym futrem. Te małe ssaki są prawdziwymi drapieżnikami, z którymi mniejsze zwierzęta nie mają praktycznie żadnych szans.