26-letni Hipol, najstarszy koń w polskiej policji i jedyny ogier w tej formacji przeszedł na emeryturę. Ja mu się żyje w Zakątku Weteranów w Gierłatowie? Jakie jeszcze zwierzęta trafiają do tego miejsca? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
W kolejnym odcinku cyklu „Odpicowane mieszkanie” Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Zgorzelec, gdzie mieszka czteroosobowa rodzina. Zobaczcie ich wyjątkowe i niebanalne wnętrze.
W poniedziałek Donald Trump zwrócił uwagę, że źle wygląda w świetle żarówek energooszczędnych. Teraz prezydent USA chce wycofać je z produkcji i przywrócić stare żarówki. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Cezarego Szmidke, fizyka, z Centrum Nauki Kopernik, z którym rozmawialiśmy o tym, Jjak wybrać odpowiednią żarówkę, by nie dawała pomarańczowego światła.
Choroby psychiczne dotykają nie tylko ludzi, ale także zwierząt. Badany przez NASA delfin Piter, nie mogąc znieść rozłąki ze swoją opiekunką popadł w depresję i popełnił samobójstwo. Gus, niedźwiedź polarny mieszkający w nowojorskim zoo przez kilkanaście godzin dziennie pływał ósemkami w basenie. Po przebadaniu go, lekarze stwierdzili nerwicę. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Sonię Maciuszek, behawiorystę zwierząt domowych, aby zapytać o przyczyny chorób psychicznych u zwierząt, ich objawy i leczenie.
To od właściciela zależy, czym będzie karmił swojego psa. Sucha karma jest bezpiecznym rozwiązaniem, ale każdy zdaje sobie sprawę z tego, że czworonożni przyjaciele to mięsożercy. Jak więc karmić psa, aby dostarczyć mu jak najwięcej potrzebnych składników?
W wyniku różnych nieszczęśliwych okoliczności zdarza się, że pod naszą opiekę trafiają kocięta, które nie mogą być karmione przez mamę. Musimy wówczas sami zapewnić im odpowiedni pokarm i zadbać o pory karmienia.
Wszechstronne zastosowanie roślin cebulowych umożliwia stworzenie oryginalnych rabat oraz obsadzanie ogródków skalnych. Różnorodność gatunkowa pozwala na wymyślenie takiej kompozycji kwiatowej, która będzie cieszyć oczy nie tylko na początku wiosny, ale także przez całe lato i jesień. Największą popularnością cieszą się rośliny cebulowe zimujące w gruncie. Sprawdź, jakie odmiany najlepiej sadzić w polskim klimacie i jakie wymagania należy spełnić, aby zapewnić im prawidłowy rozwój. O roślinach cebulowych mówił w Dzień Dobry TVN prowadzący cykl "Halo ziemia!", ogrodnik Łukasz Skop.
Anakonda zielona, żółta, boliwijska i ciemna to gatunki węży dusicieli, które uznaje się za największe na świecie. Naturalnie występują na terenie Ameryki Południowej. Polują głównie w nocy, a ich okazałe rozmiary i masa ciała pozwalają atakować nawet większe od siebie zwierzęta. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Jakuba Degee, prawdopodobnie pierwszego Polaka, który sfotografował anakondę pod wodą. Opowiedział nam o tym nie lada wyczynie.
Wiele osób, które zdecydowały się na przygarnięcie pod swój dach małego kota, nie wie, jak nauczyć zwierzaka pożądanych zachowań. Aby wspólne życie kota i człowieka przebiegało spokojnie i radośnie, czworonóg musi zostać odpowiednio wychowany. Jak wychować kota?
Małpka kapucynka to bardzo inteligentne zwierzę, które potrafi malować, opiekować się ludźmi i pływać. Kapucynki zamieszkujące lasy jedzą owoce, liście, orzechy, a nawet małe ptaki, pająki i owady. Jak wygląda hodowla kapucynki w domu? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: Mariusz Kolinko, właściciel małpki Chico i Adam Stanowski, właściciel Teo.
Opryski jesienne drzew owocowych to jeden z najważniejszych zabiegów w sadzie o tej porze roku. Chronią drzewa przed chorobami grzybowymi i pasożytami, które mogą pojawić się jeszcze jesienią lub w następnym sezonie. Opryski drzew owocowych najlepiej przeprowadzić właśnie jesienią, ponieważ do następnego okresu wegetacyjnego jest jeszcze dużo czasu, a owady zapylające pojawiają się w ogrodzie sporadycznie lub wcale, opryski nie wyrządzą im więc większej szkody.
W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Jacka Wilczaka, eksperta ds. żywienia zwierząt, z którym porozmawialiśmy o tym, czym najlepiej karmić nasze czworonogi.
W kolejnym odcinku cyklu „Odpicowane mieszkanie” Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła rodzinę Doleckich, która mieszka w 170-metrowym domu w Lublinie. Zobaczcie ich efektowne wnętrze.
Z posiadaniem własnego zwierzaka wiążą się niemałe wydatki. W 2018 roku, według badań Euromonitor International, Polacy na same karmy dla psów i kotów wydali 3,5 mld złotych. A ta kwota rośnie rok w rok – średnio o kilkanaście procent. Jaki budżet należy więc zarezerwować na utrzymanie swojego pupila? W studiu Dzień Dobry TVN gościły Gabi Drzewiecka, dziennikarka i właścicielka Marcela oraz Mordki, Karolina Mieszkowska, właścicielka sklepu z odzieżą i gadżetami dla psów oraz Aneta Awtoniuk, behawiorystka
Surowe krajobrazy i dzika przyroda Norwegii zachęcają do wędrówek. Podróżnik Marcin Kostrzyński opowiada o zwierzętach, które możemy spotkać w norweskich lasach. "Ta przyroda jest niezadeptana" - zachęca nasz znawca fauny.
Stare meble często wyróżniają się unikatowym designem i wysoką jakością materiałów. Jeśli jednak po latach użytkowania straciły swoje walory wizualne, warto zająć się ich odnowieniem. Renowacja mebli drewnianych może być zlecona specjaliście lub wykonana samodzielnie – jeśli tylko znamy podstawowe zasady, nie powinna sprawić kłopotu. W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy blogerkę Małgorzatę Budzich, która opowiedziała o renowacji mebli krok po kroku.
W pierwszym odcinku „Odpicowanego mieszkania” w nowym sezonie Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Kasię i Roberta, którzy mieszkają w domu w Warszawie. Zobaczcie jego niezwykłe wnętrze.
Biały, nieduży bichon frise o niewinnym wyglądzie to prawdziwy przyjaciel rodziny. Zwierzęta tej rasy zaliczane są do grupy psów do towarzystwa i chętnie spędzają czas z ludźmi oraz innymi domowymi pupilami. Zobacz, co warto wiedzieć o rasie i ile kosztują szczeniaki z rodowodem.
Bateria bezdotykowa najczęściej spotykana jest w łazienkach znajdujących się w budynkach użyteczności publicznej, a także szaletach miejskich. Jednak coraz chętniej tego typu baterie są montowane również w mieszkaniach i domach. W czym tkwi popularność tego rozwiązania?
Szybkość udzielenia pierwszej pomocy decyduje o szansach psa na przeżycie. Jak zatem pomóc psu w razie skaleczenia, krwotoku, złamania, czy zatrzymania krążenia? O tym w Dzień Dobry Wakacje mówił ratownik weterynaryjny Tomasz Stępień. Asystował mu pies Bono.
Flanelowa koszula, pościel czy kocyk – zapewne każdy z nas posiada przyjemniej jeden z wymienionych produktów. Flanela jest materiałem nie tylko miłym w dotyku, lecz także bardzo ciepłym. Nie dziwi więc fakt, że w czasie sezonu jesienno-zimowego produkty z tej tkaniny są tak popularne.
Basset hound sprawia wrażenie leniwego i opieszałego psa, choć tak naprawdę jest przedstawicielem rasy myśliwskiej, przystosowanej do polowania na króliki, bażanty i zające. Obecnie pies cieszy się dużą popularnością jako towarzysz życia codziennego. Poznaj jego charakter i dowiedz się, jak wygląda.
Miękki jak aksamit, delikatny jak aksamit – czym ta bawełniana tkanina zasłużyła sobie na tak wyjątkowo pochlebne określenia? Ma wielowiekową tradycję i przez setki lat używana była do szycia reprezentacyjnych szat świeckich i liturgicznych.
Wywodzący się z Anglii bandog to pies, którego przodkami byli przedstawiciele kilku ras obronnych o agresywnym usposobieniu. Zwierzęta cieszą się dużą popularnością zwłaszcza w swojej ojczyźnie, jednak coraz częściej znajdują wielbicieli także wśród polskich rodzin. Zobacz, co wyróżnia bandogi.
Lotos to jeden z najpiękniejszych kwiatów, który może być uprawiany w oczku wodnym. Jest jednak dość wymagającą rośliną, warto więc przed zakupem sadzonek bliżej przyjrzeć się jej potrzebom. Poznaj najciekawsze gatunki lotosu i zasady pielęgnacji.
Nebelungi mogą być wspaniałymi przyjaciółmi osób starszych oraz rodzin z małymi dziećmi. Koty uwielbiają się przytulać i pragną kontaktu z człowiekiem. Sprawdź, co wyróżnia je na tle innych ras pod względem wyglądu oraz poznaj charakter przedstawicieli tej rasy.
Alpejski gończy krótkonożny to rasa psów myśliwskich, której przedstawiciele wyróżniają się nietypowym wyglądem oraz silnym charakterem. Choć początkowo może wydawać się przyjaznym i bezbronnym czworonogiem, w rzeczywistości wykazuje się silnym instynktem drapieżnika oraz dużą niezależnością.
Jak zbudować zdrową relację ze swoim psem, jak go zrozumieć i nauczyć się go słuchać? Opowiedzieli nam o tym behawioryści Zofia Zaniewska–Wojtków i Piotr Wojtków autorzy książki pt. "Słuchając Psa". Z kamerą Dzień Dobry Wakacje wybraliśmy się też na spotkanie z autorką "Psich Sucharków" krótkich komiksów, które mają za zadanie bawić i edukować.
Uzyskanie pozwolenia na rozbiórkę to warunek konieczny w większości sytuacji, gdy pragnie się wyburzyć dany obiekt z posiadanego terenu. O tym, czy w danym przypadku należy składać wniosek o pozwolenie na rozbiórkę, decyduje przede wszystkim wielkość i usytuowanie obiektu budowlanego.
Trzykrotka prezentuje się niezwykle atrakcyjnie głównie dzięki wspaniałym liściom. Warto poznać tę roślinę nieco bliżej i zrobić dla niej miejsce w swoim wnętrzu czy ogrodzie. Co trzeba o niej wiedzieć, zanim zacznie się ją uprawiać?