Jesienne wieczory potrafią być bardzo zimne. W Dzień Dobry TVN Anna Nowak-Ibisz zaprezentowała gadżety, dzięki którym będziemy mogli się szybko rozgrzać.
Krety to pełne uroku stworzenia, jednak niejednemu ogrodnikowi zdołały uprzykrzyć życie. Na szczęście można sobie z nimi poradzić. Jak pozbyć się kreta z działki w skuteczny sposób?
Jeszcze do niedawna twoja suczka była rozkoszną, małą kulką, a nagle okazuje się, że niedługo sama będzie mamą! Co robić? Spokojne, ciąża psa to nie koniec świata. Czas oczekiwania na psie potomstwo to wspaniały okres zarówno dla suczki, jak i jej właścicieli. Zanim jednak maluchy przyjdą na świat, należy zapewnić przyszłej mamie jak najlepszą opiekę. Sprawdź, ile trwa ciąża u psa i jak zadbać o zdrowie ciężarnej suczki.
Wątróbka dla kota to uzupełnienie diety o cenne witaminy i minerały, jednak nie powinna stanowić jej podstawowego składnika. Kawałek wątróbki podany pupilowi z pewnością mu nie zaszkodzi, ale zjadany codziennie może doprowadzić nawet do zatrucia i poważnych problemów z układem pokarmowym.
Z czym kojarzą się zwykle grzejnik? Z rurkami, na których w łazience można powiesić mokre ręczniki lub z żeberkami pod parapetem. Ale dziś można pojedynczym grzejnikiem "urządzić" sobie mieszkanie. W Dzień Dobry TVN architekt, Jonatan Kilczewski pokazał grzejniki, którymi można nie tylko ocieplić, ale także ozdobić pomieszczenia.
W kolejnej odsłonie cyklu "No i ładnie" Małgorzata Socha razem z Szymonem Machaczką urządzili kuchnię dla Daniela. Nasz bohater dostał mieszkanie po swojej babci. Wnętrze potrzebuje jednak zmian. Zobaczcie tę metamorfozę.
Uprawa ziemniaka nie jest szczególnie skomplikowana, dlatego jest możliwa zarówno dla własnych potrzeb, jak i na większą skalę. Jakość ziemniaków i ich uprawa w dużym stopniu zależą od jakości gleby, stosowania dodatkowych makro- i mikroelementów oraz skutecznego zabezpieczania przed chorobami i chwastami. Mikołaj Rey odwiedził gospodarstwo na Warmii i Mazurach, gdzie od pokoleń uprawia się ziemniaki.
W sobotę, w amerykańskim stanie Missouri znaleziono porzuconego na mrozie szczeniaka, który w zaledwie kilka dni zyskał ogromną popularność w mediach społecznościowych. Psiak zawdzięcza swoją sławę znajdującemu się na jego głowie… ogonkowi! W studiu Dzień Dobry TVN o dziwnych przypadkach w świecie zwierząt opowiedziała weterynarz Agnieszka Leżańska.
Rozmrażanie lodówki starego typu kojarzone jest z czasochłonnym zajęciem. Dziś nie wymaga to aż tak dużego wysiłku. Szybkie rozmrażanie lodówki jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Ślady zwierząt można spotkać w lesie, na bagnach, a także w przydomowym ogrodzie. Najlepiej widoczne są ślady zwierząt na śniegu, ale najszybciej znikają. Dość wyraźne ślady zwierząt można również spotkać po obfitych opadach deszczu. Czasami jednak i latem, szczególnie na piaszczystych terenach, można rozpoznać ślady zwierzęcych wędrówek. Odczytywanie śladów zwierząt może okazać się fascynującą przygodą.
Szkolenie szczeniąt rozpoczyna się właściwie w momencie, w którym przychodzą one do nowego domu. Nie oznacza to jednak, aby od razu rozpoczynać naukę komend. Tresowanie szczeniaka zaczyna się od prostych i praktycznych elementów.
W założeniu była to zwykła świąteczna zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt. Okazało się, że los zwierząt tak bardzo poruszył znajomych i przyjaciół pana Mateusza, że po tygodniu od jej ogłoszenia internauci przekazali już ponad tonę jedzenia dla zwierząt. Zbiórka nadal trwa! Każdy może pomóc.
Czapki dla psa powinny być funkcjonalne i wygodne. Nie każdy zwierzak da się przekonać do takiego gadżetu. Czapki dla psów muszą spełniać najważniejsze zadania, a więc chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Zmiany warunków klimatycznych i towarzyszące im niedobory pożywienia mają bezpośredni wpływ na migrację ptaków. Jednak powody przemieszczania się niektórych gatunków do dziś pozostają nieznane. Sprawdźmy, które ptaki przylatują na zimę do Polski.
Na zorganizowanej we Freiburgu Światowej Wystawie Kotów tytuł najpiękniejszej dorosłej kotki zdobyła El Niño rasy Maine Coon. W walce o tytuł pokonała aż 1500 innych kotów. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gości najpiękniejsza kotka świata oraz jej właścicielka Kamila Skrzydlak-Kulesza, która opowie o udziale w wystawach i jak się do nich przygotować.
Marcin Kostrzyński opowiedział nam o sarnach, które przeżywają właśnie wyjątkowy okres w roku - to czas zrzucania poroża i druga szansa na zajście w ciążę.
Ciemne, nieestetycznie wyglądające fugi to zmora niejednej pani domu. Niewiele osób jednak wie jak skutecznie walczyć z tak trudnym do usunięcia brudem. Czym czyścić fugi pod prysznicem, a czym tłuste fugi w kuchni?
Jak nauczyć kota korzystania z kuwety? To jeden z najczęstszych problemów właścicieli czworonogów. Instynkt zwykle skłania koty domowe do wybrania kuwety na swoją toaletę. Nie zawsze jednak tak się dzieje.
Świnki morskie, szczurki, króliczki, które kończą swoją karierę w laboratoriach mają szansę trafić do kochających domów. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Pauliną Białogońską z Lab Rescue. Jak działa ta organizacja i jak można adoptować zwierzęta?
Zapewnienie kotu stałego dostępu do świeżej wody to obowiązek każdego właściciela zwierzęcia. Kapryśne koty mogą nie chcieć pić wody ze swojej miski albo niechętnie pić wodę, która stoi już jakiś czas. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest fontanna dla kota.
Sposób zakładania i prowadzenia ksiąg wieczystych regulują przepisy Ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece. Księgi wieczyste są rejestrem urzędowym, który ma zapewnić bezpieczeństwo w obrocie nieruchomościami. Zakładaniem i prowadzeniem ksiąg wieczystych zajmują się sądy rejonowe. Księgę wieczystą mogą założyć: właściciel, państwowe jednostki organizacyjne i inni.
Szczury laboratoryjne bądź hodowlane są wolne od chorobotwórczych pasożytów. Dzikie szczury mogą przenosić groźne dla człowieka choroby, dlatego gatunek, który żyje w naturalnym środowisku wolno, nie nadaje się do hodowania w warunkach domowych.
Sonya jest 15-letnią niedźwiedzicą zamieszkującą Orphaned Wildlife Center w Otisville, w stanie Nowy Jork. Zwierzak bardzo lubi bawić się ze swoim starym przyjacielem i byłym już opiekunem Johnatanem. Tym razem też ucieszyła się z jego wizyty. W Polsce największa populacja niedźwiedzi zamieszkuje Bieszczady. Najczęściej przedstawiane dane liczbowe mówią o kilkudziesięciu do nawet 200 osobników. Druga populacja pod względem liczby osobników znajduje się w Tatrach. Sprawdzamy, jak żyje największy ssak drapieżny współczesnej Europy.
Feng shui to chińska sztuka aranżacji wnętrz, która powstała wiele tysięcy lat temu. Kluczem do jej zrozumienia jest taoistyczna teza o tym, że świat wypełnia energia (chi). Wszystkie elementy w mieszkaniu powinny być dobrane w taki sposób, aby mogła ona swobodnie krążyć. Zgodnie z tą filozofią, jeżeli zadbasz o wprowadzenie zasad feng shui w domu, zagwarantujesz rodzinie dobre samopoczucie, zdrowie, pomyślność oraz powodzenie w pracy. O tym, jak to zrobić opowiedziała konsultantka feng shui - Gabriela Wagner.
Opadające jesienią liście są zmorą niejednego ogrodnika. Istnieją jednak powody, dla których nie warto się ich pozbywać. Jednym z nich jest ziemia liściowa, o której rozmawiali reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska i Łukasz Skop, prowadzący cykl „Halo ziemia!”.
Karolina Merska to mieszkająca w Londynie artystka, której wyroby cieszą się ogromną popularnością. Reporterka Anna Senkara dowiedziała się jak wygląda proces twórczy oraz jakie znaczenie kryje się za ludowymi ozdobami.
Żółwie to bardzo charakterystyczne zwierzęta, które żyją na ziemi od około 225 milionów lat. Jeśli chcesz hodować żółwia domowego, musisz pamiętać o zapewnieniu mu warunków maksymalnie zbliżonych do tych, w których żyje naturalnie. Nie zapominaj, że żółwie wodne i lądowe mają zupełnie inne potrzeby, a przez to wymagają odmiennych warunków hodowli. Co jeszcze musisz wiedzieć o hodowaniu żółwia domowego?
Wiosna i lato to pory roku, kiedy możemy usłyszeć śpiew wielu gatunków ptaków. W tym okresie swoje popisy wokalne dają również rudziki, niewielkie ptaki o charakterystycznym rudym upierzeniu na klatce piersiowej. Śpiew rudzika możemy usłyszeć przez cały rok, choć zmienia się on w zależności od intencji ptaka.
Puch i pierze są bardzo delikatne i zwykle źle znoszą kontakt z wodą. Jednak najczęściej powodem nie jest sama woda, a niewłaściwa technika prania i suszenia kurtek puchowych.
Alergia pokarmowa u psa to równie częsta przypadłość, jak choroby skórne wywołane przez czynniki uczulające. W obu przypadkach stosowanie hipoalergicznej diety może okazać się pomocne. Podpowiadamy, w jaki sposób może objawiać się alergia u psów i jak wybrać karmę antyalergiczną.