Styl Życia

Zanzibarczyk, który pokochał język polski. Poznajcie Saida Husseina Ally'ego

Dzień Dobry TVN

Styl Życia

Zanzibarczyk, który pokochał język polski. Poznajcie Saida Husseina Ally'ego

Dzień Dobry TVN

Język polski przez wielu uznawany jest za jeden z najtrudniejszych języków świata. To nie przeszkadza Saidowi Husseinowi Ally’emu, który dzielnie poznaje gramatykę i nowe wyrazy. Zobaczcie, jak sobie radzi. 

Zanzibarczyk, który pokochał język polski

Zanzibar - piękna wyspa w Tanzanii, przyciąga turystów z całego świata. Bajeczne widoki, rajskie plaże i przezroczysta woda zachwycają i sprawiają, że nie można się im oprzeć. To nie jedyne zalety wyspy. Zanzibar słynie ze wspaniałych mieszkańców. Jednym z nich jest Said Hussein Ally, 36-letni przewodnik na plantacji przypraw. Ojciec szóstki, a zaraz siódemki dzieci, który zakochał się w języku polskim. Od ponad 15 lat zdradza turystom tajniki świata przypraw. Turystom z Polski – po polsku.

Poliglota z Zanzibaru

Said Hussein Ally oprócz języka polskiego zna jeszcze 5 innych języków, a każda wolną chwilę poświęca na uczenie się nowych słówek, zwrotów i piosenek. 

Suahili to mój język ojczysty, po suahili zdecydowałem się nauczyć hiszpańskiego. Hiszpańskiego uczyłem się od turystów i przyjaciela, który studiował na uniwersytecie. Kiedy mnie odwiedzał, zawsze uczył mnie kilku słów. Potem zacząłem uczyć się włoskiego – jest trochę podobny do hiszpańskiego. Następnie wziąłem się za francuski. Francuski to w sumie też mój język. Jego też nauczyłem się od ludzi. Polacy są bardzo dobrzy. Niech więcej przyjeżdża ich na Zanzibar, są bardzo mili 

– zaprasza. 

Życie Kasi Werner na Zanzibarze

Jedną z nauczycielek Saida jest Kasia Werner – znana dziennikarka TVN24, która postanowiła rzucić wszystko i pojechać na Zanzibar. W zeszłym roku wraz z mężem i synem przeprowadziła się na rajską wyspę. Czy żałuje przeprowadzki? - Absolutnie nie. Każdego dnia przekonuję się, że to była jedna z mądrzejszych decyzji w moim życiu i mam nadzieję, że wystarczy mi jak najwięcej sił i zapału, aby tę Afrykę poznawać i troszkę się z nią mocować. Bardzo jestem szczęśliwa, że tutaj jestem i tutaj dorasta mój syn – mówiła wówczas. 

Zobacz całą rozmowę z Kasią Werner w Dzień Dobry TVN:

Dzień Dobry TVN 

Zobacz też:

Rajskie wakacje Julii Wieniawy. Urlop spędza z nowym chłopakiem

Wziął ślub na Zanzibarze i wjeżdżał rowerem na najwyższy wulkan świata. Marcin Korzonek bierze życie za rogi

Tanzania – pomysł na wielką, egzotyczną przygodę, której długo nie zapomnisz

Reporter: Katarzyna Werner
Co sądzisz o tym artykule?
64
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0