Rozrywka

W Milionerach padło pytanie za milion. Czy uczestnik zna odpowiedź?

Maciej Adamski, uczestnik Milionerów

TVN

Rozrywka

W Milionerach padło pytanie za milion. Czy uczestnik zna odpowiedź?

Maciej Adamski, uczestnik Milionerów

TVN

Manat azerbejdżański – tego dotyczy pytanie za milion. Czy Maciej Adamski zna odpowiedź, która może mu przynieść główną wygraną w teleturnieju Milionerzy? Zobacz, co łączy manata azerbejdżańskiego z turkmeńskim. 

Dla Macieja z Warszawy to kolejna wizyta w studiu Milionerów. W poprzednim odcinku z powodzeniem odpowiedział na 11 pytań. Wykorzystał dwa koła ratunkowe: pół na pół oraz pomoc publiczności, w zanadrzu ma jeszcze telefon do przyjaciela. Przed nim ostatnie z 12. pytań, a prawidłowa odpowiedź może zasilić jego budżet o milion złotych!

Maciej do studia przyjechał ze swoją narzeczoną Agnieszką, którą serdecznie przywitał prowadzący program Hubert Urbański i zapytał o jej samopoczucie. Towarzyszka Macieja powiedziała: - Jest stres, ale też jestem spokojna, bo to jest odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Słysząc to, prowadzący program ogłosił rozpoczęcie gry.

Manat azerbejdżański - pytanie za milion w Milionerach 

Maciej Adamski spełnił swoje marzenie i w programie Milionerzy usłyszał pytanie za milion:

Manat karaibski, tak jak afrykański, z kończyn ma tylko przednie. A manat azerbejdżański, tak jak turkmeński:

A: ma i przednie, i tylne

B: zastąpił rubla

C: zakrywa całe ciało

D: jest samotnikiem

Czy znasz odpowiedź na to pytanie? Sprawdź się: 

Milionerzy. Manat karaibski, tak jak afrykański, z kończyn ma tylko przednie. A manat azerbejdżański, tak jak turkmeński:

Odpowiedz na 1 pytanie
Zaznacz prawidłową odpowiedź

- Nie mam pojęcia, nie jest to odpowiedź A, jak i nie jest to odpowiedź D, ale to jest tylko takie przeczucie, że to może być B lub C. Zadzwońmy do Łukasza - zdecydował i jak wcześniej przyznał, mężczyzna, który czeka z pomocą,  jest osobą bardzo oczytaną, więc może liczyć na jego wiedzę ogólną. Czy będzie wiedział, co łączy manata azerbejdżańskiego i turkmeńskiego?

Manat azerbejdżański – prawidłowa odpowiedź na pytanie za milion 

Prowadzący program spełnił życzenie Macieja i zrealizował prośbę o telefon do przyjaciela. Łukasz, który był gotowy nieść pomoc, przyznał, że na to połączenie czekał z niecierpliwością. Hubert Urbański wyjaśnił zasady, a Maciej przeczytał pytanie dotyczące manata. Jednak Łukasz niestety nie potrafił pomóc koledze. Po krótkiej wymianie uprzejmości panowie zakończyli rozmowę. - Bałem się tego pytania, ale chyba już się nie boję - wyznał Maciej. Uczestnik przyznał się Hubertowi, że przeczucie mu podpowiada, że prawidłową odpowiedzią jest B.

Masz przeczucie, że to B: zastąpił rubla?

- dopytywał prowadzący Milionerów. - Nie wykluczam, że tak jest, ale to jest czyste tylko przeczucie. Dziękuję za dzisiejszą grę. To była fantastyczna przygoda i nigdy jej nie zapomnę, ale tu nadszedł już mój czas  - powiedział Maciej. - To nie przypadek, że powiedziałeś "definitywnie" albo "ostatecznie", bo pewnie gdzieś, jakaś cześć ciebie chce grać dalej? - drążył Hubert.

Jakaś część chce to wygrać wszystko… Nie, kończymy – ostatecznie

- zdecydował Maciej Adamski.

Czy B to prawidłowa odpowiedź? Wyjaśnił to Hubert Urbański. - Manat to zagrożony gatunek ssaka wodnego, zwany czasami też krową morską. Manat to również w Azerbejdżanie i również w Turkmenistanie – waluta. (…) Maćku, pół miliona złotych to wspaniała wygrana! - gratulował prowadzący Milionerów. 

Zobacz także:

Katarzyna Bonda o nowym serialu. "Tyle lat ta adaptacja nie wychodziła przez to, że moje książki są grube i wielowątkowe"

W Milionerach padło pytanie o chorobę łokcia. Czy potrafisz wskazać prawidłową odpowiedź?

Dagmara Kaźmierska radzi: "Nie zabijajmy się tak o to siano". Fani podziękowali jej za szczery wpis

Zobacz wideo: Hubert Urbański: Od ponad 20 lat spotykam się z masą ludzi, którzy mają patent na milion. Niektórym rzeczywiście się udaje

Co sądzisz o tym artykule?
84
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0