Trendy modowe

Ubrania z drugiej ręki to nie wstyd. "Wysoka jakość materiałów i dobre marki"

moda, ubrania

Tom Werner/Getty Images

Trendy modowe

Ubrania z drugiej ręki to nie wstyd. "Wysoka jakość materiałów i dobre marki"

moda, ubrania

Tom Werner/Getty Images

Zainteresowanie ubraniami z drugiej ręki stale rośnie. Nadawanie rzeczom nowego życia stało się modne. Specjaliści podkreślają, że garderoba z lumpeksów to nie tylko niepowtarzalne egzemplarze, ale również wysoka jakość materiałów. 

Moda z drugiej ręki to nie wstyd

Styliści i blogerzy chętnie sięgają po ubrania z second handów, bo to daje im pewność, że nie zobaczą takiego samego zestawu u innej osoby. Każda dostawa towaru to długie kolejki przed sklepem, a później walka o perełki na wieszakach. Korzystanie z już noszonych ubrań przestało być czymś wstydliwym. Jest to wręcz powód do dumy, bo ważnym trendem stało się także dbanie o środowisko i zrównoważony rozwój.

- Jeżeli możemy dać ubraniom drugie życie i znaleźć przy tym coś oryginalnego, nietuzinkowego, to warto. Należy jednak pamiętać, by robić te zakupy w sposób przemyślany, a nie impulsywny. Zazwyczaj nie ma możliwości wymiany lub zwrotu. Obecnie istnieją i sklepy stacjonarne i też second handy online. Jeśli kogoś przeraża pierwsza wizyta w takim stacjonarnym lumpeksie, bo usłyszał nieprzychylne słowa od osoby mającej skojarzenia ze sklepami z lat 90’, może skorzystać właśnie z opcji zakupów przez Internet. Teraz mamy szalony powrót lat 90. i 00., a najlepsze topy z tamtego okresu bez większego problemu znajdziemy w second handach - powiedziała stylistka, Monika Liwoch.

Czego szukać w lumpeksach?

Jeśli naprawdę chcemy wyszukać prawdziwe perełki albo kupić coś konkretnego, to należy poświęcić więcej czasu na zakupy. Ubrań w takich miejscach jest bardzo dużo, przeglądanie wieszaków może pochłonąć nawet godziny. Wskazana jest także cierpliwość, bo nie zawsze znajdziemy to, czego potrzebujemy. Ważna jest świadomość, na których działach warto się skupić.

- Najlepiej zacząć od wieszaków z marynarkami, płaszczami i jeansami. Wśród marynarek i płaszczy niejednokrotnie można znaleźć genialne składy i marki. Te rzeczy są też tworzone na lata, a co za tym idzie, ich stan jest bardzo dobry, mimo upływu czasu. Mam wrażenie, że wśród tych konkretnych produktów jest również największa szansa na znalezienie prawdziwych markowych perełek. Warto patrzeć na detale, przeszycia, guziki, wewnętrzne metki, zwracać uwagę na jakość materiałów. Second handy są odpowiedzią na modę na oversize i na uniwersalność ubrań, znajdziemy w nich super modowe marynarki z naprawdę świetnym składem. Dodatkowo będą oryginalne i często tańsze niż w sieciówce - podsumowuje Liwoch.

Zobacz wideo: Modne stylizacje prosto z second-handu

Dzień Dobry TVN

>>> Zobacz także: 

Wakacje 2021 będą droższe? Za bilety lotnicze możemy zapłacić nawet dwukrotnie więcej

Katarzyna Bosacka sprawdziła skład lodów Ekipy. Co w nich jest? "Uderzyła mnie niezwykle długa lista składników"

Zakaz grillowania do końca roku. "To nie jest pomysł aktywistów". Co grozi za złamanie przepisu?

Co sądzisz o tym artykule?
79
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0