Krzysztof Sapkowski, syn Andrzeja Sapkowskiego, nie żyje. Krzysztof był jedynym dzieckiem Andrzeja Sapkowskiego z jego pierwszego małżeństwa. W rozmowie z "Nową Fantastyką" Sapkowski wyznał kiedyś, że to właśnie jego syn - Krzysztof - namówił go do napisania "Wiedźmina".

Krzysztof Sapkowski, syn Andrzeja Sapkowskiego, nie żyje. Krzysztof był jedynym dzieckiem Andrzeja Sapkowskiego z jego pierwszego małżeństwa. O śmierci syna Andrzeja Sapkowskiego dowiedzieliśmy się z miesięcznika "Nowa Fantastyka":

W najnowszym numerze "Nowej Fantastyki", który właśnie trafił do sprzedaży, wiele osób może być nieco zaskoczonych, gdy przeczyta "In Memoriam" o Maciusiu Parowskim. Chodzi o tekst Andrzeja Sapkowskiego. Wiele osób może zaskoczyć czarna ramka na pierwszej stronie pisma, którą tu przeklejam. Oto kontekst:
Tak się złożyło, że po śmierci Maćka to mnie przypadło skontaktować się z Andrzejem Sapkowskim w sprawie krótkiego wspomnienia, które zamieścilibyśmy w "NF". AS się zgodził, po kilku dniach otrzymaliśmy tekst. Bardzo ciepły. Zawierający jednak w sobie także to: "Czerwiec 2019. Maćka zabrakło. I mojego syna zabrakło."

Andrzej Sapkowski tak kiedyś w rozmowie z "Nową Fantastyką" opowiedział o powstaniu "Wiedźmina". Okazuje się, że kultowa saga powstała dzięki jego synowi - Krzysztofowi - który namówił go do napisania tej książki:

Po kilkukrotnym przeczytaniu, by upewnić się, że oczy nas nie mylą, potwierdziliśmy - w odstępie kilku dni od śmierci Maćka zmarł Krzysztof Sapkowski, syn Andrzeja.
I wtedy przypomnieliśmy sobie słowa samego ASa o genezie "Wiedźmina":
"chciałem zrobić przyjemność mojemu synowi, który jest zagorzałym miłośnikiem tego typu literatury i stałym czytelnikiem waszego pisma [Fantastyka]. Zapytał mnie kiedyś: >Dlaczego nie napiszesz czegoś takiego?<. >Nie ma problemu, powiedziałem, napiszę<. No i tak powstał Wiedźmin. Zresztą właśnie od syna dowiedziałem się o waszym konkursie i jego warunkach."

Zobacz też: Henry Cavill. Był Supermanem, teraz będzie Wiedźminem


Saga o wiedźminie to cykl książkowy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego o dziejach wiedźmina Geralta z Rivii.

W skład cyklu wchodzą powieści:

 • Krew elfów
 • Czas pogardy
 • Chrzest ognia
 • Wieża Jaskółki
 • Pani Jeziora.
Początkiem sagi było opowiadanie Wiedźmin, które ukazało się w grudniu 1986 w miesięczniku „Fantastyka”.
  Wiedźmin - książka

  Fot. Materiały prasowe

  Zobacz film: Henry Cavill - był Supermanem, będzie wiedźminem, źródło: Dzień Dobry TVN

  Co sądzisz o tym artykule?
  3
  1
  Wybrane dla Ciebie
  Komentarze
  1
  28.06.2019
  Iza
  Szczere wyrazy współczucia.