Styl Życia

Sposób na nudę podczas kwarantanny? Zumba jest dobra na wszystko. Zatańcz nami!

Wszystkie zajęcia na siłowni odwołane, a ty nie wiesz, co ze sobą zrobić?  W tym trudnym okresie ważna jest aktywność. Sport to nie tylko zdrowie, ale i dobra energia. Sposobem na dobrą zabawę dla całej rodziny mogą być internetowe zajęcia Zumby. Kilka podstawowych kroków pokazała w naszym studiu Alicja „Ignas” Ignaszewska. Warto do niej dołączyć!

Zumba na lepszy humor

Często narzekamy, że zwykłe ćwiczenia cardio są nudne, a powtarzanie ich po kilkadziesiąt razy staje się monotonne. To z pewnością nie pomaga nam zachować motywacji do codziennej aktywności. 

Jeśli jeszcze nie odnaleźliście swojego idealnego sposobu na domowy trening, polecamy Zumbę. To różnorodne i bardzo dynamicznie kroki, które wraz z energiczną muzyką sprawią, że ręce i nogi same będą chodzić.

Zumba to jest energia, to jest moc, zabawa. Nie musimy się w ogóle przygotowywać, wystarczy wstać z łóżka, uśmiech na twarzy i zaczynamy tańczyć 

– zachęca Alicja Ignaszewska. 

Na czym polega magia Zumby? Niektórzy twierdzą, że godzinne zajęcia działają jak sesja u psychoanalityka. Taniec ten angażuje nie tylko ciało, ale też zajmuje umysł. Musimy bowiem cały czas się skupiać, żeby nadążyć za instruktorem i nowym układem. Dzięki temu przestajemy myśleć o problemach i całkowicie się relaksujemy.

Jak wyglądają zajęcia online?

Pomysł na prowadzenie zajęć Zumby w formie online zaproponowały Alicji jej klientki. Instruktorka postanowiła spełnić prośby uczestniczek i umilić domową kwarantannę pozytywną dawką uśmiechu i endorfin. Ze względu na prawa autorskie, filmiki publikowane na prywatnej grupie. Wszystkie osoby, które chciałby dołączyć, muszą tylko napisać do Alicji, a następnie otrzymają link z zaproszeniem do udziału w zajęciach.  Co jest nam potrzebne? Wystarczy telefon, komputer lub telewizor, woda i uśmiech. Zajęcia odbywają się codziennie, o ustalonej w dniu poprzednim godzinie.

Przygoda Alicji z Zumbą

Alicja Ignaszewska zdradziła, że początkowo zajęcia Zumby nie należały do jej ulubionych. W 2011 roku po raz pierwszy wraz z siostrą wybrała się na salę treningową. Wtedy powiedziała sobie, że to pierwszy i ostatni raz. Kolejne podejście do tańca miało miejsce w 2014 roku. Był to moment przełomowy. Alicja szybko została dostrzeżona przez instruktorkę, a zajęcia stały się jej pasją.

Kilka lat później podczas koncertu Shakiry w Monachium, Alicja poznała najważniejszą osobę w świecie Zumba w Polsce, czyli Izabelę Kin. To właśnie dzięki niej instruktorka zapisała się na szkolenie i wydała wszystkie oszczędności. Obecnie jest trenerką Zumby i pierwszą w Polsce instruktorką  Zumbini, czyli  Zumby dla opiekunów z dziećmi w wieku 0-4 lat.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
69
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
31.03.2020
Nick
❤️