Styl Życia

Sposób na nudę podczas kwarantanny? Zumba jest dobra na wszystko. Zatańcz nami!

Styl Życia

Sposób na nudę podczas kwarantanny? Zumba jest dobra na wszystko. Zatańcz nami!

Wszystkie zajęcia na siłowni odwołane, a ty nie wiesz, co ze sobą zrobić?  W tym trudnym okresie ważna jest aktywność. Sport to nie tylko zdrowie, ale i dobra energia. Sposobem na dobrą zabawę dla całej rodziny mogą być internetowe zajęcia Zumby. Kilka podstawowych kroków pokazała w naszym studiu Alicja „Ignas” Ignaszewska. Warto do niej dołączyć!

Zumba na lepszy humor

Często narzekamy, że zwykłe ćwiczenia cardio są nudne, a powtarzanie ich po kilkadziesiąt razy staje się monotonne. To z pewnością nie pomaga nam zachować motywacji do codziennej aktywności. 

Jeśli jeszcze nie odnaleźliście swojego idealnego sposobu na domowy trening, polecamy Zumbę. To różnorodne i bardzo dynamicznie kroki, które wraz z energiczną muzyką sprawią, że ręce i nogi same będą chodzić.

Zumba to jest energia, to jest moc, zabawa. Nie musimy się w ogóle przygotowywać, wystarczy wstać z łóżka, uśmiech na twarzy i zaczynamy tańczyć 

– zachęca Alicja Ignaszewska. 

Na czym polega magia Zumby? Niektórzy twierdzą, że godzinne zajęcia działają jak sesja u psychoanalityka. Taniec ten angażuje nie tylko ciało, ale też zajmuje umysł. Musimy bowiem cały czas się skupiać, żeby nadążyć za instruktorem i nowym układem. Dzięki temu przestajemy myśleć o problemach i całkowicie się relaksujemy.

Jak wyglądają zajęcia online?

Pomysł na prowadzenie zajęć Zumby w formie online zaproponowały Alicji jej klientki. Instruktorka postanowiła spełnić prośby uczestniczek i umilić domową kwarantannę pozytywną dawką uśmiechu i endorfin. Ze względu na prawa autorskie, filmiki publikowane na prywatnej grupie. Wszystkie osoby, które chciałby dołączyć, muszą tylko napisać do Alicji, a następnie otrzymają link z zaproszeniem do udziału w zajęciach.  Co jest nam potrzebne? Wystarczy telefon, komputer lub telewizor, woda i uśmiech. Zajęcia odbywają się codziennie, o ustalonej w dniu poprzednim godzinie.

Przygoda Alicji z Zumbą

Alicja Ignaszewska zdradziła, że początkowo zajęcia Zumby nie należały do jej ulubionych. W 2011 roku po raz pierwszy wraz z siostrą wybrała się na salę treningową. Wtedy powiedziała sobie, że to pierwszy i ostatni raz. Kolejne podejście do tańca miało miejsce w 2014 roku. Był to moment przełomowy. Alicja szybko została dostrzeżona przez instruktorkę, a zajęcia stały się jej pasją.

Kilka lat później podczas koncertu Shakiry w Monachium, Alicja poznała najważniejszą osobę w świecie Zumba w Polsce, czyli Izabelę Kin. To właśnie dzięki niej instruktorka zapisała się na szkolenie i wydała wszystkie oszczędności. Obecnie jest trenerką Zumby i pierwszą w Polsce instruktorką  Zumbini, czyli  Zumby dla opiekunów z dziećmi w wieku 0-4 lat.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
72
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
02.09.2020
zumba.lover
<3
31.03.2020
Nick
❤️