Ogród

Pora na cebulki kwiatowe. "Wiosna jest jak nowy sezon twojego ulubionego serialu"

Ogród

Pora na cebulki kwiatowe. "Wiosna jest jak nowy sezon twojego ulubionego serialu"

Cebulki kwiatowe to jedne z pierwszych roślin, które pojawiają się wiosną w naszym ogrodzie. Marzec to idealny czas, by je przesadzić. Łukasz Skop w cyklu "Co z tego wyrośnie?" pokazał, jak zrobić to w prawidłowy sposób. 

Rośliny cebulowe to pierwsza oznaka wiosny

Cebulki kwiatowe sadzimy w dwóch terminach: jesienią oraz wczesną wiosną. Łukasz Skop te drugie porównał do oglądania serialu.

- Wiosna jest jak nowy sezon twojego ulubionego serialu. Z każdym pąkiem akcja rozwija się coraz bardziej, a po finale masz ochotę na jeszcze więcej - powiedział ogrodnik i przystąpił do pracy. 

Jak przesadzić rośliny cebulowe? 

Gdy kupujemy rośliny cebulowe na targu lub w markecie, zazwyczaj od razu przystępujemy do ich  przesadzania. Jak zrobić prawidłowo? 

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na korzenie cebulek, które są bardzo delikatne i zbite.

- Nie starajmy się rozluźniać bryły korzeniowej, bo możemy je wówczas uszkodzić, a wtedy z kwiatów będą nici. Jeśli więc chcemy ją przesadzić do nowej doniczki, to sadzimy ją w całości, bez luzowania korzeni – podkreślił autor cyklu "Co z tego wyrośnie".

Wyjaśnił też, dlaczego cebulki sadzi się ponad ziemię. 

 - W ogrodach kwiaty cebulowe rosną głęboko pod ziemią. Ich cebulek zupełnie nie widać. Natomiast te, które zazwyczaj kupujemy, są wcześniej podpędzone w szklarniach, dlatego cebulki znajdują się ponad ziemią - tłumaczył. 

Ogrodnik przyznał, że wszystkie rośliny cebulowe  doskonale nadają się do przygotowania pięknych kompozycji, które możemy postawić zarówno w domu, jak i na zewnątrz.  A jak przygotować taką kompozycję? W naszym materiale wideo Łukasz Skop pokazał, jak krok po kroku powinno to wyglądać. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Jak pielęgnować ulubioną roślinę Polaków? "Monstera jest hitem, to bardzo prosty do uprawy kwiat"

Szalotka - jak ją uprawiać? Czy cebula szalotka może być zastąpiona dymką?

Jak pielęgnować róże w doniczce? Uprawa róż doniczkowych w domu i w ogrodzie

Reporter: Łukasz Kowalski
Co sądzisz o tym artykule?
48
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0