Gwiazdy

Samotna Wielkanoc Magdy Gessler. "Postaramy się wszyscy połączyć. Największa niewiadoma, czy wytrzyma Internet"

Gwiazdy

Samotna Wielkanoc Magdy Gessler. "Postaramy się wszyscy połączyć. Największa niewiadoma, czy wytrzyma Internet"

Wielkanoc to ulubione święta Magdy Gessler, jednak w tym roku restauratorka podpowiada, aby obchodzić je skromniej niż zwykle i skupić się na sferze emocjonalnej i duchowej. Jak do tegorocznych świąt przygotowuje się właścicielka restauracji? Co jest dla niej najważniejsze i jakie potrawy znajdą się na rodzinnym stole?

Magda Gessler - przygotowania do Wielkanocy

Magda Gessler podobnie jak większość mieszkańców Polski, tegoroczne święta spędzi z dala od rodziny. Najsmutniejszy jest dla niej fakt, że mąż Waldemar Kozerawski przebywa obecnie w Kanadzie, więc dzielą ich tysiące kilometrów. Małżonkowie widują się niezwykle rzadko ze względu na pracę Waldemara. Oboje są bardzo zajętymi ludźmi, jednak starają się spędzać każdą wolną chwilę razem. Przez sytuację epidemiologiczną małżeństwo zostało rozdzielone, a tegoroczne święta każdy spędzi osobno.

Królowa kuchennych rewolucji zaapelowała również, że mimo wszystko powinniśmy przestrzegać wszystkich obostrzeń, jakie narzuciło nam Ministerstwo Zdrowia i docenić fakt, że jesteśmy bezpieczni i zdrowi. Wszystkie działania podejmowane są dla naszego dobra.

Restauratorka przyznała, że jej sposobem na samotność i izolacje są rozmowy i wideo czaty z najbliższymi. Atmosferę świąt przypominają jej natomiast kwiaty, które każdego roku pojawiały się w całym domu, a są to hiacynty i tulipany.

To jest kwiat, który rządzi moją atmosferą wielkanocną. Hiacynty może nie są zbyt duże i dorodne, ale dają taką magię zapachu Wielkanocy, jak żaden inny kwiat w moim domu 

– powiedziała Magda Gessler.

Jakie potrawy przyrządzi Magda Gessler?

Święta wielkanocne oznaczają dla Magdy radość, wspólne gotowanie i rodzinną atmosferę.  W tym roku będzie nieco inaczej. Restauratorka przyznała jednak, że choć siedzi samotnie w domu z pewnością przygotuje tradycyjne potrawy. Na jej stole zagości m.in. sałatka jarzynowa oraz faszerowane jajka po polsku.

Maluje jajka w cebuli. Takie minimum, żebym czuła, że są święta i żeby nimi pachniało. Jajka gotowane mają specyficzny zapach. Jakaś drobna ilość wędliny, dobrej szynki, własny pieczony chleb, dobra ćwikła i żurek

 – powiedziała Magda.

Jak stwierdziła, te potrawy dadzą poczucie, chociaż namiastki normalności. Podczas późnego śniadania restauratorka połączy się na kamerce ze swoim mężem, by wspólnie celebrować świąteczne chwile. Co z Larą i Tadeuszem?

Lara jest na Mazurach, ma swój dom, Tadeusz też mieszka u moich przyjaciół w osobnym domu. Postaramy się wszyscy razem połączyć. To jest największa niewiadoma, czy wytrzyma Internet.

- powiedziała. 

Jak Magda czuje się na kwarantannie?

Magda Gessler to energiczna i pozytywnie nastawiona do życia osoba, której nawet kwarantanna nie jest straszna. Restauratorce podczas chwil spędzonych w domu wciąż dopisuje humor. Sama przyznała, że nigdy wcześniej nie spędzała tyle czasu w domu, a obecnie ma chwilę, aby zrobić porządki w ogrodzie, malować i oglądać filmy, na które nigdy nie było czasu.

Mam fantastyczny czas na odpoczynek. Na razie jest pozytywnie i z uśmiechem. Staram się planować dzień do przodu i nie myśleć, co będzie dalej, bo inaczej bym zwariowała

- dodała. 

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
84
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0