Koronawirus

Restauracje i bary zamknięte po 22? Taką decyzję rozważają Ministerstwo Zdrowia i Kancelaria Premiera RP

Aitor Diago/Getty Images

Koronawirus

Restauracje i bary zamknięte po 22? Taką decyzję rozważają Ministerstwo Zdrowia i Kancelaria Premiera RP

Aitor Diago/Getty Images

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2006 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Odpowiedzią na niepokojące statystyki ma być wprowadzenie zakazu działalności lokalów gastronomicznych po godzinie 22:00. 

Jak podaje RMF FM, Ministerstwo Zdrowia oraz Kancelaria Premiera RP rozważają wprowadzenie zakazu działalności lokalów gastronomicznych, tj. barów, restauracji i kawiarni po godzinie 22:00. Początkowo miał on obwiązywać w powiatach objętych czerwoną strefą. Możliwe jest jednak, że obejmie całą Polskę.

Zakaz prowadzenia restauracji po 22:00?

Obecnie sytuację ratują ogródki kawiarniane, lecz lada chwila jesienna aura spowoduje, że restauracje mogą stać się ogniskami koronawirusa. 

Idzie jesień i biesiadowanie na wolnym powietrzu, gdzie ryzyko zakażenia jest mniejsze, nie będzie już możliwe. Klienci w naturalny sposób przeniosą się do lokalu, gdzie atmosfera sprzyja zakażaniu 

- tłumaczył na łamach "Rzeczpospolitej" minister zdrowia Andrzej Niedzielski.

Minister zdrowia wyjaśnił również, że po godzinie 22:00 klienci będą mogli korzystać wyłącznie z opcji wydawania jedzenia na wynos. Tak podaje RMF FM.

Obowiązujące obostrzenia

Minister zdrowia 29 września na konferencji prasowej poinformował, jakie obostrzenia będą obowiązywały w strefach zielonych, żółtych i czerwonych:

  • lokale gastronomiczne będą otwarte do godziny 22 w strefie czerwonej
  • dozwolone zgromadzenia do 50 osób w strefie czerwonej
  • obowiązek noszenia maseczek na wolnym powietrzu w strefie żółtej. Tak jak w strefie czerwonej
  • dozwolone zgromadzenia do 75 osób w strefie żółtej
  • dozwolone zgromadzenia do 100 osób w strefie zielonej

Andrzej Niedzielski zapowiedział również na konferencji prasowej modyfikację strategii walki z pandemiąPodkreślił, że resort musi dostosować schemat strategii do nowej rzeczywistości. 

Zobacz także wideo: "Liczba nowych przypadków może przekraczać 2 tys. dziennie". Minister zdrowia zapowiada eskalację pandemii w Polsce

Zobacz też:

Źródło: RMF, "Rzeczpospolita" |
Co sądzisz o tym artykule?
70
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
07.10.2020
Barbarka
Już dawno nie byłam w restauracji, korzystam z domowych dostaw od roomservice. Ta opcja jest wygodniejsza i przede wszystkim nie zmusza mnie do wychodzenia z domu.