Rozrywka

"Receptura" - kto wcieli się w główną bohaterkę? Podpowiedź na zdjęciu 

Receptura

TVN/x-news

Rozrywka

"Receptura" - kto wcieli się w główną bohaterkę? Podpowiedź na zdjęciu 

Receptura

TVN/x-news

Niedawno ruszyły zdjęcia do najnowszego serialu TVN "Receptura". To sześcioodcinkowa opowieść rozgrywająca się równocześnie w okresie międzywojennym oraz w czasach dzisiejszych, która w intrygujący sposób łączy perspektywę tradycji z nowoczesnością. Jak myślicie, kim jest główna bohaterka ze zdjęcia?

"Receptura" - kto w głównej roli?

Produkcji "Receptury" udało się przyłapać serialową Zosię na czytaniu dziennika swojej prababki Marii Kielicz. Jak myślicie, twarz której młodej aktorki chowa się za okładką? 

"Receptura" - o czym będzie serial?

W serialu widzowie będą śledzić równolegle losy dwóch bohaterek – jednej mieszkającej we współczesnej stolicy i drugiej żyjącej w międzywojennej Warszawie. Obie podążą za tajemnicą inspirowaną przepisem na słodycz, który chcą zdobyć wszyscy. 

- W tej historii ujęło mnie, że międzypokoleniowe dylematy można pokazać z urokiem i dużą sympatią dla bohaterów. Natomiast wątek szpiegowskiej tajemnicy wprowadza do serialu napięcie, zaskoczenia i szansę na prowadzenie z widzem filmowej gry. Ponieważ intryga rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych, łączymy dzisiejszy język filmowy z klasycznym sposobem opowiadania kamerą, składając żartobliwy hołd dla kina z lat trzydziestych i czterdziestych, które zawsze było dla mnie inspiracją - mówił Tomasz Szafrański, reżyser "Receptury".

- To co wyróżnia "Recepturę" na tle większości produkcji z okresu międzywojnia, to sposób jego pokazania. Pomimo powrotu do tamtych niespokojnych czasów, nie czujemy zbliżającej się wojny, a podpatrujemy życie obyczajowe - dodał.

"Receptura" - kiedy premiera i gdzie oglądać?

Premiera 6-odcinkowej "Receptury" odbędzie się już jesienią tego roku w TVN i na Playerze!

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
81
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0