Dom

Przeganiamy zimową aurę. Florystka o tym, jak przygotować piękne bukiety z żółtych kwiatów

Dom

Przeganiamy zimową aurę. Florystka o tym, jak przygotować piękne bukiety z żółtych kwiatów

Kwietniowa pogoda nie rozpieszcza. Większość z nas ma już dość zimowej aury, dlatego w Dzień Dobry TVN postanowiliśmy ją przegonić. Florystka Anna Wojtala pokazała, jak wprowadzić wiosenną atmosferę i skomponować piękne bukiety z żółtych kwiatów. Przy okazji zdradziła też kilka patentów na to, by dłużej cieszyć się roślinami.

Wiosenne kwiaty

Kolor żółty przywodzi na myśl radość, słońce, nowe życie i wiosnę. To właśnie za sprawą żółtych kompozycji kwiatowych możemy wprowadzić do naszych mieszkań energię i przegonić zimową aurę.

- Czarujemy kolorem, ponieważ za oknem widzimy, jaka jest pogoda, a chcemy trochę słońca. Co prawda nie narzekajmy na ten deszcz, bo to jest bardzo dobre dla roślin, ponieważ było sucho. Nie było zbyt dużo śniegu, roztopów, więc teraz ten deszcze jest potrzebny – wyjaśniła florystka, po czym przystąpiła do tworzenia zjawiskowych bukietów z tulipanów, żonkili, narcyzów, hiacyntów i gałązek forsycji.

- Pamiętajmy, że żonkile i narcyzy mają śluz, który jest bardzo szkodliwy. Stąd ich nazwa. Każdy chyba pamięta mit o Narcyzie. Zanim dodamy go do innych kwiatów, ten śluz powinniśmy wydobyć. Jak to zrobić? Podcinamy. Stawiamy do lekko ciepłej wody. Czekamy trzy godziny, po czym możemy dołączyć go do innych kwiatów - podkreśliła Anna Wojtala. 

Kwiaty na balkon 

Ponadto florystka zaprezentowała również gotowe kompozycje na balkon lub do ogrodu z żółtych kwiatów: prymulek, bratków, jaskrów

– To są typowo wczesnowiosenne kwiaty – zaznaczyła. - Te, które możemy już zasadzić na balkonie i nic się z nimi nie stanie to są przede wszystkim bratki. Mają to do siebie, że wytrzymują przymrozki - dodała. 

Dlaczego gałązki forsycji musimy zaparzać? Jak stworzyć idealny bukiet? Jak zastosować kratkę na wazon z przezroczystej taśmy klejącej? Dowiesz się tego z materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Boom na domki, na które nie trzeba mieć pozwolenia. Nie mogą być większe niż 35 m kw. "Nie odczuwa się tego ograniczenia"

"Odpicowane mieszkanie". Tu poczujemy się jak w pracowni artystycznej. "Ładne przedmioty są dla mnie ważne"

Patodeweloperka w Polsce ma się dobrze? "Mieszkań jest wciąż za mało i ludzie często godzą się (...) na smutne kompromisy"

Co sądzisz o tym artykule?
57
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0