cięte kwiaty

  cięte kwiaty

  Sezon ślubny trwa w najlepsze. W związku z tym przyszłe panny młode poszukują inspiracji, by zorganizować uroczystość swoich marzeń. Kluczową decyzją jest m.in. wybór odpowiednich kwiatów do bukietu. Jakie będą najlepsze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała florystka Anna Wojtala.

  Maj to miesiąc kwitnących bzów. Chociaż w tym roku wiosna przyszła nieco później, to w większości kraju można się już cieszyć pięknym wyglądem i oszałamiającym zapachem lilaków. W jaki sposób powinno się zbierać te kwiaty? Co zrobić, aby przedłużyć ich świeżość w wazonie?

  Monika Richardson podzieliła się sposobem na to, by cięte kwiaty dłużej zachowały świeżość. Jak wyznała, patent podpowiedziała jej pani z kwiaciarni.

  Pomóc może woskowanie.

  Walentynki już za kilka dni, w związku z czym warto się zastanowić, jakie kwiaty podarować ukochanej osobie. Które rośliny najlepiej wybrać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała florystka, Anna Wojtala.

  Jakie kwiaty wybrać do romantycznego bukietu?

  Kwietniowa pogoda nie rozpieszcza. Większość z nas ma już dość zimowej aury, dlatego w Dzień Dobry TVN postanowiliśmy ją przegonić. Florystka Anna Wojtala pokazała, jak wprowadzić wiosenną atmosferę i skomponować piękne bukiety z żółtych kwiatów. Przy okazji zdradziła też kilka patentów na to, by dłużej cieszyć się roślinami.

  Jest już wiosna, w związku z czym warto w zaciszu własnego domu zamienić aromatyczne świeczki na pachnące, kolorowe kwiaty. Które z nich najlepiej wybrać, by ożywić wnętrza? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała florystka, Anna Wojtala.

  W Dzień Kobiet wiele pań dostaje bukiety, bądź pojedyncze kwiaty. Niestety często się zdarza, że rośliny bardzo szybko więdną. Co można zrobić, aby przedłużyć im życie? W Dzień Dobry TVN mówiła o tym florystka, Anna Wojtala.

  Flower box to ciesząca się coraz większą popularnością metoda prezentowania kwiatów w… pudełkach. Tego typu aranżacje doskonale sprawdzają się jako prezent na ślub, chrzciny czy urodziny. Dowiedz się, jak samemu przygotować szykowną kompozycję kwiatową nie wydając przy tym majątku.

  Cięte kwiaty w wazonie to dla wielu osób najpiękniejszy element dekoracji domu. Co zrobić, aby jak najdłużej cieszyły nasze oczy? Oto kilka sprawdzonych sposobów ogrodnika i prowadzącego cykl "Co z tego wyrośnie?", Łukasza Skopa.

  Z okazji Dnia Kobiet wiele Pań otrzymało naręcza tulipanów, róż i goździków. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy florystkę Mariolę Miklaszewską, żeby powiedziała, jak przedłużyć życie ciętych kwiatów. Często należy zmieniać im wodę? Jak poprawić drożność łodygi? Jaka temperatura sprzyja ciętym kwiatom?

  Bukiet pięknych kwiatów potrafi ozdobić każde wnętrze. Jak prawidłowo zadbać o cięte kwiaty, by jak najdłużej stały w wazonach i dekorowały mieszkania? Dlaczego warto podcinać, a czasami parzyć łodygi? Z jakich powodów należy pozbyć się liści? Jak długo kwiaty mogą stać w wazonie? Czy często trzeba zmieniać im wodę? Prowadząca Dzień Dobry TVN Anna Kalczyńska na temat pielęgnacji kwiatów porozmawiała z Elżbietą Kosińską-Wappą, mistrzynią florystyki.