Jakie kwiaty wybrać do wiązanki ślubnej? "To niezwykle ważne elementy tego dnia"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Najmodniejsze bukiety ślubne w tym sezonie
Najmodniejsze bukiety ślubne w tym sezonie
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Najstarszy film z wesela
Najstarszy film z wesela
Stroje regionalne na wesele?
Stroje regionalne na wesele?
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Sezon ślubny trwa w najlepsze. W związku z tym przyszłe panny młode poszukują inspiracji, by zorganizować uroczystość swoich marzeń. Kluczową decyzją jest m.in. wybór odpowiednich kwiatów do bukietu. Jakie będą najlepsze? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała florystka Anna Wojtala.

Modne bukiety ślubne 2022

Wybierając bukiet ślubny, panna młoda przede wszystkim powinna pomyśleć o charakterze zbliżającej się ceremonii. Jeśli zaplanowaliście ślub w stylu rustykalnym lub boho, wiązanka ślubna powinna być dopasowana do całości stylizacji. Wówczas można zdecydować się na mniej eleganckie bukiety. Inną decyzję należy podjąć, gdy wesele utrzymane będzie np. w stylu glamour. Poza tym warto zwrócić uwagę na porę roku - nie wszystkie kwiaty są bowiem dostępne w każdym miesiącu.

- Czerwiec jest super momentem, bo mamy bogactwo kwiatów. Jeżeli chodzi o trendy, to zaznaczyłabym trzy. Mamy takie klasyczne kule bukietowe, czyli biedermeierowskie - tak to się nazywa profesjonalnie. To po prostu kulka z jednego rodzaju kwiatów. (...) Kolejny trend ostatnimi czasy to takie polne, kolorowe, trochę luźne. (...) Mamy w nich wszystko, co jest sezonowe, czyli peonie, łubiny czy chabry. (...) Też wiele panien młodych teraz idzie do ołtarza czy urzędu stanu cywilnego z jednym kwiatem, jak np. hortensja czy gałązka jaśminu, który będzie pięknie pachniał - tłumaczyła Anna Wojtala w Dzień Dobry TVN.

Kwiaty do wiązanki ślubnej

Florystka doradziła, by przy dobieraniu kwiatów zwracać uwagę na budowę panny młodej. Drobniejsza kobieta powinna wybrać niewielki bukiet, ponieważ duży by ją przytłoczył. Z kolei, wiązanka pani o obfitszych kształtach musi być bardziej widoczna. Co jeszcze należy wiedzieć?

- Jak zamawiamy bukiet u florysty, to będzie on droższy niż taki standardowy, dlatego że wykonanie go jest znacznie trudniejsze. (...) Super trendem są też wstążki. Już nie dajemy tylko takiej wstążki owiniętej dookoła łodygi, ale dodajemy wstążki, które są materiałowe - jedwabne, wiskozowe i się pięknie leją. Są długie i często bardzo kolorowe - mówiła Anna Wojtala.

- Kwiaty i wiązanki kwietne do ślubu to są niezwykle ważne elementy tego dnia. Warto więc poświęcić trochę czasu i omówić to z florystką czy kimś, kto ma jakiś pomysł na tę aranżację, bo potem na wszystkich zdjęciach kwiaty będą widoczne - dodała Anna Kalczyńska-Maciejowska.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości