Jakich kwiatów lepiej nie trzymać w sypialni? Mogą powodować ból głowy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
kobieta.interia.pl
Kwiaty doniczkowe

Rośliny w sypialniach ocieplają przestrzeń i sprawiają, że staje się bardziej przytulna. Sęk w tym, że niektóre z nich szkodzą naszemu zdrowiu. Które doniczkowe kwiaty lepiej przestawić do innego pomieszczenia?

Kwiaty doniczkowe w sypialni

Kwiaty doniczkowe stanowią nieodłączny element dekoracyjny naszych mieszkań. Część z nich ochoczo stawiamy w sypialni - po pierwsze, by "ożywiły" przestrzeń, a po drugie poprawić jakość snu. Okazuje się jednak, że nie każda z roślin nadaje się do tego, by znajdowała się w pobliżu łóżka. Dlaczego? Ze względu na jej silny aromat. Oto lista kwiatów, które lepiej umieścić w dużym salonie lub na balkonie.

Zobacz wideo: Rośliny i kwiaty

Rośliny i kwiaty

Zaproś wiosnę do domu
Zaproś wiosnę do domuDzień Dobry TVN
wideo 2/11

Jakich kwiatów nie trzymać w sypialni?

Lilia doniczkowa

Choć kwiat ten cieszy nasze oczy, to nie przypadnie do gustu alergikom. Jego silna woń może przysporzyć ból głowy, a nawet duszności. Dlatego lilia doniczkowa nie powinna znajdować się w pobliżu łóżka.

Zobacz wideo: Pielęgnacja osłabionych roślin

Pielęgnacja osłabionych roślin
Pielęgnacja osłabionych roślin Kiedy przychodzą szare, jesienno-zimowe dni, nawet kwiaty doniczkowe mogą poczuć się trochę osłabione. Łukasz Skop zna sposoby, by je odżywić. Źródło: Dzień Dobry TVN

Jaśmin doniczkowy

Jaśmin doniczkowy podobnie jak lilia cechuje się bardzo intensywnym aromatem. Jeśli rano budzisz z zatkanym nosem czy bólem głowy to znak, że roślina musi znaleźć miejsce w innym zakątku.

Oleander

To jeden z najbardziej trujących kwiatów doniczkowych. Jeśli masz małe dzieci albo zwierzęta, to postaw go wysoko, by nie miały do niego dostępu. Ponadto roślina wydziela specyficzny zapach.

 Stapelie

To egzotyczne sukulenty, u których w odpowiednich warunkach wyrastają pięcioramienne kwiaty. Przypominają one gwiazdy. Choć potrafią pięknie ozdobić sypialnię, to ich zapach może wywołać nudności.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: kobieta.interia.pl

Źródło zdjęcia głównego: undefined/Getty Images

Pozostałe wiadomości