Styl Życia

Przedszkolaki odtworzyły dzieła największych malarzy. "Próbujemy oswoić je ze sztuką"

Styl Życia

Przedszkolaki odtworzyły dzieła największych malarzy. "Próbujemy oswoić je ze sztuką"

W częstochowskim przedszkolu zorganizowano konkurs pt. "Żywe obrazy". Rodzice robili zdjęcia swoim pociechom, które odwzorowywały znane na całym świecie obrazy. Celem tej akcji było uwrażliwienie najmłodszych na sztukę. 

"Żywe obrazy"

Konkurs w częstochowskim przedszkolu nr 16 cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nasza reporterka Dagmara Kowalczyk udała się na miejsce, by sprawić, jaka panuje atmosfera wśród dzieci. 

- Największym zainteresowaniem cieszyły się obrazy znanych malarzy, np. Leonardo da Vinci i "Dama z gronostajem". Rodzice sami wybierali obrazy - powiedziała nauczycielka mgr Agnieszka Sławeta.

- Rodzice przygotowywali się w domu. Zawsze chętnie biorą udział w jakichś akcjach. Pożyczali sobie stroje, mamy ubierały dzieci w swoje sukienki, korale. Do zdjęć zapraszali np. swoje zwierzęta - dodała nauczycielka mgr Joanna Świącik.

Jak oswoić dziecko ze sztuką?

Nauczycielki z częstochowskiego przedszkola nie mają wątpliwości, że warto od najmłodszych lat oswajać dzieci ze sztuką. 

- Od wielu lat propagujemy sztukę i kulturę szeroko pojmowaną wśród najmłodszych. Zazwyczaj współpracujemy z filharmonią, z teatrami, przyjeżdżają do nas na sztuki. Próbujemy teraz w inny sposób oswoić dzieci ze sztuką - podsumowała Joanna Świącik. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Reporter: Dagmara Kowalczyk
Co sądzisz o tym artykule?
95
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
4
23.04.2021
NEMO
Niby Częstochowa - to taka prowincja, a takie genialne pomysły i zaangażowanie. Może jakaś "iskra Boża" z Jasnej Góry ....?
BRAWO Maluchy (oraz MAMY - bo taty leżą zmęczone ......) . Duże brawa dla pomysłodawcy i organizatorów !!!
Właśnie tak powinny wyglądać przykłady inicjowania zainteresowania i wzbudzania artystycznej wrażliwości u naszych milusińskich.

Po usłyszeniu wypowiedzi tej "artystki" też leżałem ... ze śmiechu - powaliła mnie dziecięca szczerość wypowiedzi. Dalsze usprawiedliwienie TATY - dla mnie "majstersztyk" refleksu i rezolutności (panieneczka szybko zauważyła, że dorośli zareagowali uśmiechem na "leżenie taty").
23.04.2021
Kasia
Aj ci tatusiowie zmęczeni leżą .. świetny pomysł na konkurs cieszę się że mój synek niebawem będzie uczęszczał do tego przedszkola
22.04.2021
Muzyk
Perfekcyjnie wygląda ten chłopczyk przy pianinie -widać pasję i profesjonalizm
22.04.2021
BEATA CZARTORYSKA
ŚLICZNA DIZEWCZYNKA! A JAKA FOTOGENICZNA! IDEALNY MATERIAŁ NA MODELKE DZIECIECĄ!! ALBO NA STAND-UP-ERKĘ! "TATA LEŻAŁ..." - ZABIJA.
Rozwiń wszystkie komentarzy