Newsy

Pogoda na niedzielę: mróz i wiatr 

Niedziela pogodna na północy. W całym kraju mróz i wiatr

Newsy

Pogoda na niedzielę: mróz i wiatr 

Niedziela pogodna na północy. W całym kraju mróz i wiatr

Niedziela bez opadów śniegu tylko na północy Polski. Będzie zimno. Na termometrach od -14 stopni C w Suwałkach do - 4 stopni C we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia, Zachodnia, Południowa oraz Wyspy Brytyjskie są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu są w zasięgu wyżu znad Skandynawii. Polska jest w zasięgu klina wyżu znad Morza Norweskiego, jedynie część południowo-zachodnia jest pod wpływem zatoki niżowej związanej z niżem znad Francji, w strefie frontu atmosferycznego. Napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie południowo-zachodnie obszary kraju są w cieplejszym powietrzu polarnym morskim.

Prognoza pogody na niedzielę, 7 lutego 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie ulegać wahaniom.

W niedzielę w północnej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotny śnieg. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże lub całkowite z opadami śniegu. Na krańcach południowych także deszczu ze śniegiem i deszczu, przejściowo marznącego i powodującego gołoledź. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 6 cm na Dolnym Śląsku, około 10 cm w Sudetach i na Śląsku, aż do około 17 cm na Lubelszczyźnie. Temperatura maksymalna od -12 st. C na północnym wschodzie, około -7 st. C w centrum, do około 1 st. C w rejonach podgórskich Karpat. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, na południu i wschodzie w porywach do 60 km/h, wschodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w niedzielę, 7 lutego 2021 r. 

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże wzrastające do całkowitego. Po południu możliwe opady śniegu. Temperatura maksymalna około -7 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, wieczorem w porywach do 55 km/h, wschodni.

Zobacz też:

To ojciec zaszczepił w nim pasję do rajdów motocyklowych. "Pierwszy raz ruszyłem samodzielnie mając 3,5 roku"

Anna Nowak-Ibisz i Krzysztof Ibisz świętują urodziny syna. Do kogo podobny jest Vincent?

Joanna Przetakiewicz o rozwodach: "Ja, mój mąż oraz dzieci korzystaliśmy z pomocy psychologa"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
81
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0