Styl Życia

To ojciec zaszczepił w nim pasję do rajdów motocyklowych. "Pierwszy raz ruszyłem samodzielnie mając 3,5 roku"

Dzień Dobry TVN

Styl Życia

To ojciec zaszczepił w nim pasję do rajdów motocyklowych. "Pierwszy raz ruszyłem samodzielnie mając 3,5 roku"

Dzień Dobry TVN

Marek Dąbrowski jest światową legendą rajdów terenowych. Jego syn, Konrad jest najmłodszym reprezentantem Polski w historii Dakaru i najmłodszym motocyklistą, który dojechał do mety. W naszym studiu ojciec i syn opowiedzieli o wspólnej pasji. 

Konrad Dąbrowski – najmłodszy reprezentant Polski na Rajdzie Dakar

Konrad Dąbrowski ma zaledwie 19 lat i listę sukcesów na swoim koncie. Konrad został jedynym polskim motocyklistą, który dojechał do mety Rajdu Dakar 2021. Co więcej, jest najmłodszym reprezentantem Polski w historii rajdu.

Dojechałem 28 w generalce i udało mi się przy okazji zając trzecie miejsce w klasie maraton i siódme w początkujących w wieku 19 lat. Są to wyniki, których absolutnie się nie spodziewałem przed startem i jestem bardzo dumny

- mówi.

I jak wyjaśnia kategoria maraton – to są motocykle, w których jedziemy tak, jak wyszły od producenta, to znaczy nie są dozwolone żadne przeróbki i w trakcie rajdu nie mogę wymieniać podstawowych części. Żeby osiągnąć taki sukces, nastolatek musiał włożyć dużo pracy w treningi. - Progiem wejścia jest dużo treningu, ale motocykl może mieć każdy, tylko każdy musi włożyć dużo pracy, żeby taki motocykl opanować – mówi.

Rajdy - wspólna pasja ojca i syna

Ojcem Konrada jest Marek Dąbrowski – trzykrotny mistrz świata cross-country, legenda rajdów terenowych. To on zaszczepił w Konradzie miłość do wyścigów. - Konrad urodził się w 2001 roku, kiedy byliśmy na drugim Dakarze i w zasadzie całe jego życie oglądał, jak startuję. Do 14 roku życia byłem co roku na Dakrze. Jeździliśmy i ścigaliśmy się. Od czasu do czasu razem trenowaliśmy – wspomina. Co ciekawe, Konrad pierwszy kontakt z motorem miał zaledwie dwa tygodnie po narodzinach. - Pierwszy raz ruszyłem samodzielnie mając 3,5 roku – mówi.

Mama Konrada na żywo wyścigów nie śledzi – za bardzo się denerwuje. Ale z całego serca kibicuje synowi. - Mama na początku musiała to przetrawić, ale miała momenty, w których była twardsza od taty. Mama jest bardzo dzielna, woli nie oglądać, oczywiście wszystko śledzić – mówi chłopak.

Gdzie Konrad trenuje w Polsce? Żeby poznać odpowiedź na to pytanie, obejrzyjcie cały materiał.

Zobacz też:

Magda Welc po 10 latach wraca do show-biznesu. Zwyciężczyni "Mam Talent!" nagrywa płytę

Tak wygląda dzień Mai Hirsch na planie "BrzydUli". Garderoba serialowej Pauliny Febo zachwyca

Muzycy z zespołu Na Górze zbierają pieniądze na samodzielne życie. Na jaką pomoc mogą liczyć niepełnosprawni?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
67
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0