Gwiazdy

Piotr Trojan zabrał dzieci nocą do lasu. Miał ku temu ważny powód

"Piotr Trojan kręci horror"

Gwiazdy

Piotr Trojan zabrał dzieci nocą do lasu. Miał ku temu ważny powód

"Piotr Trojan kręci horror"

Piotr Trojan fenomenalnie wcielił się w tytułową postać w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Aktor, scenarzysta i reżyser, urodził się w Górach Tarnowskich i to właśnie tam przygotował niesamowite warsztaty dla dzieci. Biegali nocą po lesie, a wraz z nimi nasza dziennikarka, która tym razem zamiast mikrofonu miała latarkę. O co chodzi?

Ostatnio pisaliśmy o debiucie reżyserskim Piotra Trojana, który w swoim filmie "Synthol" wciela się w postać kulturysty. Okazało się, że reżyser nie tylko ciężko pracuje na planach zdjęciowych, lecz pomaga też innym. Aktor wymyślił nietypowy cykl warsztatów, na które otrzymał dofinansowanie od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

- Pan Piotr zadzwonił do nas z pomysłem na bardzo fajne warsztaty filmowe dla dzieciaków. Ideą  jest to, by pokazać, że nie trzeba być bogatym, mieć sławnych rodziców, po to, by osiągnąć coś w życiu. Dzieciaki są zachwycone. Odkrywają siebie w nowych rolach

- mówiła Ewelina Janik-Holewa wicedyrektor MOPS w Tarnowskich Górach. 

Piotr Trojan organizuje warsztaty dla dzieci

Na jedne z zajęć udała się nasza reporterka. Reżyser zabrał nocą dzieci do lasu w Górach Tarnowskich. Było mrocznie i strasznie. Uczestnicy mieli za zadanie znaleźć dziewczynkę, która nie istnieje. Musieli ją sobie wyobrazić. – Jest porwana, gdzieś pod ziemią. Słychać głosy spod ziemi i teraz wszyscy poszukują tej Zosi – opisał reżyser.

I tak wszyscy ruszyli na poszukiwania Zosi, a wraz z nimi Kinga Burzyńska. Celem warsztatów było przełamanie lęku u dzieci. Na początku Piotr rozmawiał z nimi, o tym czego się boją, a następnie biegając po lesie, grały w horrorze. Po pierwsze miały pozbyć się strachu, a po drugie mogły sprawdzić się w roli aktorów

Dlaczego akurat las? – Chciałem pogadać z nimi o strachu, o tym, czego się boimy. Przerobić to w mieście mojego dzieciństwa. Opowiedziałem im swoją historię. Dla mnie to jest niesamowite, jak oni się otworzyli – wyjaśnił aktor.  - Część z dzieci bała się, ale inne są odważne i przewalczają strach. Niektóre powiedziały, że po raz pierwszy mogły pokrzyczeć. To jest niezwykłe – dodał.

Reakcja dzieci na warsztaty Piotra Trojana

A jak dzieci oceniły warsztaty z Piotrem Trojanem w lesie?  - Chwaliłem się kolegom i nauczycielkom, że z panem Piotrkiem Trojanem nagrywam film. Ciężko jest być aktorem. Trzeba robić wszystko, co pan reżyser każe, trzeba się ustawić, głośno powiedzieć - powiedział Kevin.

- Ta pogoda, całe to otoczenie dawało klimat, że człowiek bardziej wczuwał się, że gra w horrorze. Odczuwałam skupienie. Na pewno będzie niezapomnianą przygodą, bo wiem, że to też duża nauka dla mnie -  oświadczyła Zuza.

- Mogłem pokrzyczeć i pobiegać. To była fajna przygoda - dopowiedział Kamil.

Sam reżyser również nie przypuszczał, że dzieci aż tak się zaangażują  w warsztaty. - Nie sądziłem, że wyjdzie to tak dobrze, że dzieciaki aż tak się wkręcą. Nie mam dzieci i nie wiedziałem, ile to jest energii. Jaka to jest bomba energii - stwierdził Piotr. A my czekamy na jego dalsze pomysły!

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Nowy film Agnieszki Holland. "Szarlatan" czeskim kandydatem do Oscara

Jan Holoubek o "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Czy film ten ma szansę zmienić Polskę?

Czernecki i Stankiewicz o sile filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". "Opowiada o ofiarach i bohaterach, a nie o katach"

Reporter: M. Buchla, K. Burzyńska
Co sądzisz o tym artykule?
61
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0