Gwiazdy

Olivia de Havilland nie żyje. Gwiazda "Przeminęło z wiatrem" i laureatka dwóch Oscarów miała 104 lata

Świeczki

Fot. Alicia Llop / Getty Images

Gwiazdy

Olivia de Havilland nie żyje. Gwiazda "Przeminęło z wiatrem" i laureatka dwóch Oscarów miała 104 lata

Świeczki

Fot. Alicia Llop / Getty Images

Olivia de Havilland, gwiazda Złotej Ery Hollywood zmarła w Paryżu. Aktorka dwukrotnie zdobyła Oscara i była ostatnią żyjącą osobą z obsady "Przeminęło z wiatrem".

Nie żyje Olivia de Havilland

Według branżowego portalu Hollywood Reporter aktorka odeszła we śnie w sobotę w swoim domu w Paryżu, gdzie mieszkała od lat 50.

Łącznie wystąpiła w 49 filmach. Sławę przyniosła jej m.in. rola Melanie w ekranizacji "Przeminęło z wiatrem" w 1939 roku, za którą otrzymała pierwszą nominację do Oscara. Dwie statuetki otrzymała za role w "Najtrwalszej miłości" (1946) i "Kłębowisku żmij" (1948). Poza nimi zdobyła również m.in. dwa Złote Globy, dwa wyróżnienia New York Film Critics Circle Awards oraz puchar dla najlepszej aktorki w Wenecji. Przed śmiercią de Havilland była uważana za jedną z ostatnich żyjących gwiazd złotej epoki Hollywood.

Olivia de Havilland - kariera

Urodzona w Tokio i pochodząca z zamożnej brytyjskiej rodziny znana była również ze swojej działalności politycznej. Była m.in. zaangażowana w kampanię wyborczą Franklina Delano Roosevelta, a po wojnie zasłynęła m.in. z publicznego odcięcia się od komunistycznych środowisk w Hollywood.

Uwagę opinii publicznej przyciągał również jej konflikt z siostrą Joan Fontaine, również laureatką Oscara. Według BBC de Havilland nie utrzymywała kontaktu z Fontaine od lat 70.

Pod koniec czerwca 2020 r. odeszła też inna legenda Hollywood - aktor komediowy Carl Reiner zmarł w wieku 98 lat.

>>> Zobacz także:

Zmarł Peter Green. Lider Fleetwood Mac miał 73 lata

Nie żyje Bernard Ładysz. Wybitny śpiewak miał 98 lat

Ostatnie pożegnanie Andrzeja Strzeleckiego. Aktor spoczął na warszawskich Powązkach

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
47
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0