Gwiazdy

Zmarł John Saxon. Aktor znany z filmu  "Wejście smoka" miał 84 lata

Świeca

Sebastian Condrea/Getty Images

Gwiazdy

Zmarł John Saxon. Aktor znany z filmu  "Wejście smoka" miał 84 lata

Świeca

Sebastian Condrea/Getty Images

Nie żyje aktor John Saxon. Był znany z takich filmów jak "Wejście smoka" i "Koszmar z ulicy Wiązów". Zmarł na zapalenie płuc w wieku 84 lat. Informację o śmierci artysty potwierdziła jego żona. 

 John Saxon nie żyje

John Saxon zmarł w sobotę 25 lipca na zapalenie płuc. Smutną wiadomość przekazał magazyn "Hollywood Reporter". Informację o śmierci artysty potwierdziła jego żona.

Saxon był amerykańskim aktorem telewizyjnym i filmowym. Szerokiej publiczności na całym świecie dał się poznać dzięki występom w filmach "Wejście smoka" oraz "Koszmar z ulicy Wiązów".

John Saxon - gwiazda filmów "Wejście smoka" i "Koszmar z ulicy Wiązów"

John Saxon (Carmine Orrico) urodził się 5 sierpnia 1936 r. w Nowym Jorku. Pochodził z rodziny włosko-amerykańskiej. Studiował w brooklińskiej New Utrecht High School, uczęszczał też do Actor’s Studio.

W wieku 16 lat przybył do Hollywood. Zadebiutował w 1955 roku w młodzieżowym filmie "Na swobodzie". Już rok później zyskał sławę dzięki "Momentowi nieuwagi". 

W 1958 r. zdobył Złoty Glob w kategorii „najlepsza wschodząca gwiazda – aktor” za film "This Happy Feeling", w którym zagrał z Debbie Reynolds. Kolejną nominację dostał w 1967 r. za rolę meksykańskiego bandyty w filmie "Appaloosa" z Marlonem Brando. 

W 1962 roku zagrał pierwszą dramatyczną rolę w wojennej produkcji "War Hunt" u boku Roberta Redforda. Pod koniec lat 60. XX w. występował głównie w mało ambitnych horrorach i spaghetti westernach. 

Popularność odzyskał dzięki kultowemu dziś "Wejściu smoka", gdzie wystąpił u boku Bruce’a Lee oraz kasowemu hitowi "Koszmar z ulicy Wiązów"

W telewizji można go było oglądać w tak znanych serialach jak "Kung-fu", "Dynastia", "Doktor Kildare" czy "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas".

Był trzykrotnie żonaty - z Mary Ann Murphy (1967-1979), Elizabeth Saxon (1987-1992), a od 2008 r. z Glorią Martel.

Zobacz też:

Małgorzata Socha pokazała męża. "Bo wszystkie Krzyśki to fajne chłopaki"

Piotr Stramowski publikuje zmysłowe zdjęcie Kasi Warnke i wyznaje jej miłość. Fanka: "Przepiękne słowa"

Matt LeBlanc obchodzi urodziny. Joey z "Przyjaciół" skończył 53 lata

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Dzień Dobry Wakacje

Co sądzisz o tym artykule?
51
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0