Gwiazdy

Matt LeBlanc obchodzi urodziny. Joey z "Przyjaciół" skończył 53 lata

"Przyjaciele" | x-news

Gwiazdy

Matt LeBlanc obchodzi urodziny. Joey z "Przyjaciół" skończył 53 lata

"Przyjaciele" | x-news

Amerykański aktor, komik i producent Matt LeBlanc świętuje 53. urodziny. Sławę przyniosła mu rola Joeya Tribbianiego w kultowym serialu "Przyjaciele".

Matt LeBlanc skończył 53 lata

Publiczność poznała go ponad 26 lat temu jako mało rozgarniętego, aspirującego aktora w serialu "Przyjaciele". Postać Joeya Tribbianiego przyniosła mu nie tylko uwielbienie fanów, ale i uznanie krytyków. Dzięki roli w kultowym sitcomie otrzymał trzy nominacje do prestiżowej nagrody Emmy. Kolejne trzy oraz Złotego Globa dla najlepszego aktora otrzymał za swój występ w serialu "Odcinki", w którym wcielił się w fikcyjną wersję samego siebie.

Matt LeBlanc – kariera

Matt LeBlanc urodził się w Newton, Massachusetts. W wieku 17 lat przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie chciał rozwijać swoją karierę w modelingu i aktorstwie. Początkowo występował gościnnie w popularnych serialach, teledyskach i reklamach. Jednak to rola w "Przyjaciołach" przyniosła mu prawdziwą popularność i uznanie.

Mimo że wystąpił w kilku filmach, LeBlanc kojarzony jest przede wszystkim ze swoimi występami w serialach. Po zakończeniu pracy na planie "Friends", Matt wystąpił w sitcomie pt. "Joey", który opowiadał o dalszych losach Joeya Tribbianiego, po czym postanowił zrobić sobie przerwę od aktorstwa. Do zawodu wrócił dopiero po 5 latach, za sprawą serialu "Odcinki". Rola okazała się ogromnym sukcesem.

Obecnie występuje w "Tata ma plan", a od 2016 roku jest prowadzącym programu "Top Gear".

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Koronawirus przerwał zdjęcia do nowych "Przyjaciół". Kiedy ponownie ruszy produkcja?  

Powrót "Przyjaciół" na ekrany? Tak, to już pewne!

Nowy sezon Top Gear: wspaniałe "lokacje" i tortury

Co sądzisz o tym artykule?
50
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0