Newsy

Niedziele handlowe 2021. Czy w walentynki sklepy będą otwarte?

Zakupy w sklepie w czasie pandemii

Carrastock/Getty Images

Newsy

Niedziele handlowe 2021. Czy w walentynki sklepy będą otwarte?

Zakupy w sklepie w czasie pandemii

Carrastock/Getty Images

Czy 14 lutego sklepy będą otwarte? Niedziela handlowa w ostatnich latach to prawdziwa rzadkość. Warto pamiętać, że zgodnie z ustawą w 2021 roku czeka nas jeszcze 6 niedzieli bez zakazu handlu. Czy w walentynki zrobimy zakupy na ostatnią chwilę? Które sklepy będą otwarte?

Walentynki mogłyby być powodem dla zwiększonych obrotów w sklepach. A to z racji na zwyczaj obdarowywania ukochanych małymi upominkami i większymi prezentami. Te w tym roku musimy jednak kupić wcześniej. Warto bowiem pamiętać, że tegoroczne walentynki wypadają w niedzielę. 14 lutego większość sklepów będzie zamknięta zgodnie z obowiązującą ustawą o zakazie handlu w dni świąteczne. Przy tej okazji przypominamy też, w które pozostałe niedziele zrobimy w tym roku zakupy.

Niedziele handlowe 2021 - kalendarz

Ustawodawca w 2021 r. przewidział siedem niedziel handlowych. Jedna z nich, 31 stycznia 2021, już za nami. Najbliższa niedziela handlowa wypada w marcu. Zobacz pełną listę: 

  • 28 marca 2021
  • 25 kwietnia 2021
  • 27 czerwca 2021
  • 29 sierpnia 2021
  • 12 grudnia 2021
  • 19 grudnia 2021

Jak wynika z rozpiski, aż dwie niedziele handlowe w 2021 roku będą miały miejsce w grudniu. Taki układ ma związek z przypadającymi w tym miesiącu świętami Bożego Narodzenia. Z tego powodu wszystkie pozostałe niedziele handlowe będzie dzieliło kilka tygodni przerwy.

Walentynki 2021 – gdzie zrobić zakupy w niedzielę?

Dla tych, którzy mimo wszystko zostawili sobie walentynkowe zakupy na ostatnią chwilę, mamy jednak dobrą wiadomość. Ustawa zakazująca handlu w niedzielę przewiduje wiele wyjątków. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach czy marketach na dworcach PKP. Ponadto otwarte mogą być także sklepy, w których za ladą staną ich właściciele.

Jeśli zatem nie uda ci się zdobyć walentynki wcześniej, masz szanse na jej zakup także 14 lutego. Pamiętaj jednak, że w związku z epidemią, we wszystkich placówkach handlowych nadal panuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni. 

Zobacz wideo: Co obejrzeć w Walentynki? Anna Wendzikowska poleca

Zobacz też: 

Popularny napój gazowany w papierowych butelkach? Spożywczy gigant rozpoczyna testy

Walentynki w kinie. Sprawdź, gdzie można się wybrać na film

Walentynki - jak je przeżyć bez presji? Psycholog: "Mamy tyle trosk i zmartwień, więc pobawmy się tym świętem"

Co sądzisz o tym artykule?
72
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0