Gwiazdy

Nie żyje francuska księżniczka. Hermine Clermont-Tonnerre zmarła po wypadku na motorze

Świeczka

Manuel Breva Colmeiro/ Getty Images

Gwiazdy

Nie żyje francuska księżniczka. Hermine Clermont-Tonnerre zmarła po wypadku na motorze

Świeczka

Manuel Breva Colmeiro/ Getty Images

Księżniczka Hermine Clermont-Tonnerre zmarła w piątek rano w Paryżu w wieku 54 lat. Smutną wiadomość o śmierci francuskiej księżniczki przekazała rodzina. 

Hermine Clermont-Tonnerre 1 czerwca uległa wypadkowi na motorze, po którym przez miesiąc pozostawała w śpiączce. Niestety w piątek, 3 lipca 2020 r. zmarła. 

Hermine opuściła nas w ten piątek o 10.45 po miesiącu śpiączki w szpitalu Kremlin-Bicêtre, po tragicznym wypadku motocyklowym. Umarła z całą rodziną

- powiedział jej brat Aynard z Clermont-Tonnerre i jej były partner Alastair Cuddeford.

Zmarła francuska księżniczka 

Hermine urodziła się 3 lutego 1966 r. w Boulogne-Billancourt, pochodziła z francuskiej rodziny szlacheckiej Clermont-Tonnerre, księżniczka -  zgodnie z papieskim tytułem nadanym jej rodzinie w 1823 r. Była siostrą obecnego księcia Clermont-Tonnerre, Aynard Jean Marie Antoine Clermont-Tonnerre, Hermine Clermont-Tonnerre, córką Karola Henryka, 11. księcia Clermont-Tonnerre i Anne Moranville. Tytuł księżniczki Clermont-Tonnerre, nieuznawany we Francji, został potwierdzony przez samego papieża w 1911 r.

Kim była Hermine Clermont-Tonnerre

Swoją karierę rozpoczynała w domu mody Dior. Napisała kilka udanych przewodników dobrych manier i książek o swoim życiu, w tym "Grzeczność zobowiązuje: dobre maniery dziś" oraz "Sztuka i sposób wystąpienia weselnego", "Pewnego dnia mój książę przyjdzie", "Mój książę przyszedł: na jakiś czas, na długi czas czy na zawsze?". Prowadziła własną firmę zajmującą się PR i organizacją imprez. Była też osobowością telewizyjną, zasiadała w jury w wyborach do Miss France 2003 i odegrała kilka małych ról w filmach.

Była matką Allegry i Calixte, urodzonych ze związku z biznesmenem Alastairem Cuddefordem. Para rozwiodła się w 2009 roku. 

Według informacji podanych przez francuską prasę nie odbędzie się publiczna ceremonia, a oficjalna impreza na jej cześć ma się odbyć we wrześniu.

Zobacz też:

Księżniczka Eugenia publikuje odważne zdjęcie: "Bądźmy dumni z naszych blizn!"

Księżna Kate ciężko znosiła ciąże. Hipnoporód był dla niej wybawieniem 

Meghan Markle nie czuła się odpowiednio chroniona przez rodzinę królewską

Zobacz wideo: Kristen Stewart zagra księżną Dianę w najnowszym filmie biograficznym

Źródło: Paris Match, Le Parisien |
Co sądzisz o tym artykule?
51
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0