Newsy

Nie żyje Aleksandra Koncewicz. Aktorka z serialu "Na Wspólnej" miała 90 lat

Aleksandra Koncewicz nie żyje

czarny-bez/Getty Images

Newsy

Nie żyje Aleksandra Koncewicz. Aktorka z serialu "Na Wspólnej" miała 90 lat

Aleksandra Koncewicz nie żyje

czarny-bez/Getty Images

Polska aktorka Aleksandra Koncewicz-Rulewska zmarła w wieku 90 lat. W swoim dorobku artystycznym miała wiele ról zarówno filmowych, jak i serialowych. Zagrała między innymi w "Na Wspólnej".

Nie żyje Aleksandra Koncewicz

Aleksandra Koncewicz-Rulewska zmarła 12 marca 2021 roku, ale informacja o jej śmierci trafiła do mediów dopiero kilka dni później. W oficjalnym nekrologu pogrążeni w żałobie bliscy aktorki poinformowali o terminie uroczystości pogrzebowych. Ostatnie pożegnanie aktorki będzie miało miejsce 19 marca 2021 roku o godzinie 13.00 na cmentarzu w Wólce Węglowej.

Aleksandra Koncewicz - gdzie grała?

Aleksandra Koncewicz-Rulewska zadebiutowała na deskach teatru w 1951 r., miała wówczas tylko 21 lat. To właśnie na scenie odnajdowała się najlepiej, choć regularnie występowała też w popularnych filmach i serialach. Wystąpiła między innymi w "Na Wspólnej", "Magdzie M.", czy głośnym filmie "Tato" z Bogusławem Lindą w roli głównej.

Przed laty jej talentem zachwycił się Roman Polański. Reżyser chciał, aby wystąpiła w nominowanym później do Oscara filmie "Nóż w wodzie". Aleksandra Koncewicz-Rulewska odrzuciła jednak tę propozycję.

Rodzinie i bliskim aktorki składamy kondolencje.

Zobacz też:

Rzucił aktorstwo i został barberem. Dziś współpracuje z polskimi gwiazdami. "To jest sztuka"

Magda Gessler bohaterką sztuki teatralnej. "Przygląda się Polsce i przeprowadza małą rewolucję"

Kuba Wesołowski o pracy w serialu "Na Wspólnej": "Po pierwszym dniu popłakałem się i powiedziałem, że więcej tam nie wrócę"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
65
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0