Styl Życia

Natalia i Gracjan - młodzi mistrzowie tańca

Styl Życia

Natalia i Gracjan - młodzi mistrzowie tańca

Gracjan Rumiński i Natalia Woźniak trenują razem od stycznia 2017 roku. 11- latkowie zostali już Mistrzami Polski w kategorii dzieci. Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN młodzi tancerze zatańczyli, a następnie opowiedzieli o swoich treningach i turniejach. 

Taniec to największa pasja Gracjana i Natalii. Młodzi mistrzowie trenują 4 godziny dziennie i jeżdżą na obozy szkoleniowe. Jak wygląda życie małych tancerzy?

Historia Natalii i Gracjana

Dzieci rozpoczęły wspólne treningi w styczniu 2017 roku w UKS TOP DANCE w Pruszkowie. 11-latkowie obecnie tańczą w kategorii dzieci, jednak już od przyszłego roku zakwalifikują się do nowej kategorii Junior. Jak wyglądają treningi 11-latków? Młodzi trenują w tygodniu 4 godziny dziennie, a czasem także w weekendy. Tancerze szkołą swoje umiejętności pod okiem wielokrotnych Mistrzów Polski, Europy i Świata. Mają dwóch trenerów od tańców standardowych i dwóch od tańców latynoskich.

Nauka tańca za granicą

Gracjan i Natalia na co dzień ciężko trenują w Polsce. Jednak młodzi biorą także udział w szkoleniach i obozach za granicą. W tegoroczne wakacje 11-latkowie byli na obozie w Treviso we Włoszech, gdzie treningi trwały nawet 12 godzin. Wyjazdy dają młodym mistrzom szansę na bycie coraz lepszym.

Turnieje taneczne

Weekendy tancerze spędzają na turniejach tańca. Natalia i Gracjan jeżdżą po całej Polsce, a także goszczą na zagranicznych zawodach m.in. na Litwie czy w Estonii. Jaki turniej był najważniejszy dla młodej pary? Najbardziej prestiżowym wydarzeniem był turniej German Open Championschips 2019 w Niemczech. Dzieci były jedyną polską parą wśród tancerzy z Rosji, Ukrainy, Łotwy, Litwy, Estonii, Rumunii, Mołdawii, Szwajcarii, Węgier, Chin i Włoch.

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
73
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0