Gwiazdy

Bar Refaeli skazana za uchylanie się od płacenia podatków. Jej matka pójdzie do więzienia

Cover Video/x-news

Gwiazdy

Bar Refaeli skazana za uchylanie się od płacenia podatków. Jej matka pójdzie do więzienia

Cover Video/x-news

Słynna modelka Bar Refaeli skazana na dziewięć miesięcy prac społecznych, a jej matka na 16 miesięcy pozbawienia wolności. Taką karę orzekł sąd w Izraelu za uchylanie się od płacenia podatków. Chodzi o ponad 7 mln dolarów.

Bar Refaeli skazana za uchylanie się od podatków

Bar Refaeli oraz jej matka Cipi w lipcu zostały uznane za winne uchylania się od zapłacenia ok. 7,2 mln dolarów podatków od dochodów. Modelka i prezenterka telewizyjna przyznała się do przestępstw podatkowych w ramach ugody.

Obrona utrzymywała, że Refaeli nie musiała deklarować wysokości dochodów z zagranicy w latach 2009-2012, bo w tym czasie mieszkała poza Izraelem i była zwolniona z płacenia wszelkich podatków w tym kraju. Prokuratorzy twierdzili jednak, że w tym czasie mieszkała w luksusowych domach w Izraelu wynajmowanych przez jej matkę i innych krewnych, żeby ukryć to, że modelka przebywa w kraju.

Prawnicy Refaeli powiedzieli, że z ugody wynika, iż nie uchylała się celowo od płacenia podatków.

Bar Refaeli i jej matka Cipi skazane za przestępstwa podatkowe

Matka modelki, która była również jej agentką, została oskarżona o niezgłoszenie dochodów, uchylanie się od płacenia podatków i pomaganie drugiej osobie w uchylaniu się od płacenia podatków. W akcie oskarżenia stwierdzono, że podpisała umowy najmu dla swojej córki pod nazwiskami innych członków rodziny i nie zadeklarowała własnych dochodów jako agentki córki.

Sąd poinformował, że Bar ma wykonywać prace społeczne przez pięć dni w tygodniu w położonym niedaleko Tel Awiwu ośrodku dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Cipi ma trafić do więzienia 21 września.

Obie skazane zostały też ukarane grzywnami w wysokości 2,5 mln szekli (ok. 2,7 mln zł). Gazeta "Haarec" podała, że prawdopodobnie zapłacą władzom około 25 mln szekli (ok. 27 mln zł), w tym odsetki. 

Kim jest Bar Rafaeli?

Urodzona w izraelskim Hod ha-Szaron Bar Rafaeli została modelką w wieku 15 lat. Występowała na wybiegach najlepszych domów mody: Chanel, Escady, Guerlain i Louis Vuitton. Pojawiła się na okładkach takich czasopism jak: Vogue, Elle, Glamour czy Cosmopolitan. 

W 2009 roku wystąpiła w reklamie marki Victoria’s Secret wraz z zespołem Aerosmith, a trzy lata później została mianowana najseksowniejszą kobietą na świecie przez magazyn Maxim. 

W styczniu 2020 Bar Refaeli urodziła trzecie dziecko. Obejrzyj wideo:

x-news

Zobacz też:

Bar Refaeli: "Nie lubię podróżować samotnie"

Bar Refaeli o Top Model: "To ciężka praca"

Bar Refaeli w Top Model!

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
85
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0