Styl Życia

Młodzi kolarze ponownie przemierzają na rowerach 200 km. "Jedziemy dla Maciusia, który ma SMA i potrzebuje 9,5 miliona"

Styl Życia

Młodzi kolarze ponownie przemierzają na rowerach 200 km. "Jedziemy dla Maciusia, który ma SMA i potrzebuje 9,5 miliona"

Karol Bies został wyróżniony przez naszą redakcję za swoje dobroczynne dokonania. 12-letni chłopiec, który jakiś czas temu został laureatem Pozytywki, ponownie rusza w trasę rowerową, by pomóc choremu na SMA Maciejowi. Filip Chajzer odwiedził miejscowość Skoczków i towarzyszył młodemu bohaterowi w jego wspaniałym przedsięwzięciu.

Karol Bies – zbiórka dla chorych

Karol Bies po raz kolejny został organizatorem wyścigu o życie. Jakiś czas temu 12-latek wraz z siostrą i kolegami z klubu kolarskiego przejechali ponad 200 km na rowerze. Wszystko po to, żeby pomóc 1,5 rocznej Marysi cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni.

Zebraliśmy ponad 11 tysięcy

 – powiedział Karol.

Kolejna akcja charytatywna

Karol Bies nie zwalnia tempa. Mimo deszczu i niekomfortowych warunków pogodowych chłopak po raz kolejny wraz z trenerem i grupą młodych kolarzy, przemierzy 200 km. Co więcej, trasa ułożona jest w taki sposób, że zarysowana na mapie tworzy serce. Jak przyznał Karol, październikowa wyprawa zakończy się w Pszczynie, gdzie zorganizowany zostanie kiermasz.

Tym razem jedziemy dla Maciusia Cieślik z Pszczyny, który też ma SMA, ma prawie 3 lat i potrzebuje 9,5 miliona

- wytłumaczył 12-latek. 

W wyprawie młodym rowerzystom towarzyszy trener z klubu kolarskiego. Mężczyzna przyznał, że wyzwanie jest ogromne. Długa trasa, wczesne godziny startu i deszcz dają o sobie znać. Mimo wszystko drużyna dzielnie walczy i pędzi przed siebie, by nieść pomoc potrzebującym.

Wyzwanie jest ogromne, tym bardziej że wczoraj późno skończyliśmy, dzisiaj bardzo wcześnie rano musieliśmy się spotkać. O 5 rano mieliśmy już wyjazd

- dodał trener. 

Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę, by ratować życie chorego na SMA chłopca. Pomóżmy Maciusiowi w tej trudnej walce.

Zobacz także:

Dziecko wyfruwa z rodzinnego gniazda. Jak poradzić sobie z pustką w domu?

Silny wiatr nad Polską. 535 interwencje w ciągu ostatniej doby

Donald Trump jest w szpitalu. Prezydent USA ma koronawirusa

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
73
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0