Wiadomość

W dzisiejszych "Milionerach" Piotr Jeżewski z Warszawy zapewnił sobie i widzom porządną dawkę emocji. Gracz dotarł do pytania za 250 tysięcy złotych. Był przekonany, że zna odpowiedź - niestety okazało się, że się mylił. 


Piotr rozpoczął walkę o milion już w poprzednim odcinku. Dziś kontynuował grę z gwarantowanym 1000 zł na koncie. Kolejne pytania nie sprawiały mu większych kłopotów. Decyzje co do zaznaczanych odpowiedzi podejmował szybko, a gdy miał wątpliwości - korzystał z kół ratunkowych. Po pierwsze sięgnął przy pytaniu za 5000 zł.

Co intercooler chłodzi w samochodzie?

A: olej
B: powietrze
C: benzynę
D: wodę
Skłaniam się ku A, ale jestem laikiem jeśli chodzi o budowę samochodu, więc poproszę pół na pół. Definitywnie.

- zdecydował Piotr. 

Po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi zostały: powietrze i benzyna. Ostatecznie Piotr zaznaczył odpowiedź B - okazało się, że słusznie.

"To jest jedyna poprawna odpowiedź. Cieszę się, że ją zaznaczyłeś" 

- powiedział prowadzący program Hubert Urbański.


Kolejne pytanie było tylko formalnością. Piotr prawidłowo odpowiedział na pytanie o łaciński odpowiednik polskiego Szczęsnego. Zaznaczył odpowiedź B: Feliks.

Przy pytaniu za 20 000 zł pojawiły się problemy. Intuicja podpowiadała Piotrowi, że prawidłowa odpowiedź to A: rozciągnięte S, jednak postanowił skorzystać z kolejnego koła - "telefonu do przyjaciela".

Symbol całki przypomina:

A: rozciągnięte S
B: rozjechane C
C: kopnięte H
D: W do góry nogami
Nigdy w życiu nie całkowałem - akurat tak się zdarzyło. Wiem, że na pewno nie raz całkował człowiek, który jest teraz pod słuchawką. Jest to mój ojciec - on na pewno to wie... Zadzwońmy.

Artur, ojciec Piotra, za prawidłową odpowiedź wskazał A: rozciągnięte S. Po tej informacji, Piotr poprosił o zaznaczenie tej odpowiedzi.

Świetnie! To jest poprawna odpowiedź!

- z radością poinformował Hubert.

Kolejne pytania, za gwarantowane 40 tys. oraz następne, za 75 tys. nie sprawiło uczestnikowi żadnego problemu. Piotr znał również odpowiedź na pytanie za 125 tys.

Kto był czyim pracodawcą?

A: Nikola Tesla Thomasa A. Edisona
B: Thomas A. Edison Nikoli Tesli
C: Elon Musk Nikoli Tesli
D: Nikola Tesla Elona Muska
Jesteśmy w emocjonującym momencie, bo grasz Piotrze o 125 000... bardzo szybko i pewnie odpowiedziałeś na swoje pytanie: kto był czyim pracodawcą - odpowiedziałeś, że Thomas A. Edison Nikoli Tesli. A ja już wiem, która odpowiedź jest poprawna...

Chwilę później Hubert potwierdził, że Piotr dokonał prawidłowego wyboru zaznaczając odpowiedź B. Tym samym od miliona Piotra dzieliły już tylko trzy pytania.

Pytanie za ćwierć miliona złotych wydawało się z pozoru łatwe. Piotr miał już swój typ, ale zdecydował się poprosić o pomoc publiczność przy wyborze odpowiedzi na pytanie:

W zwierzyńcu niebieskim nie ma przedstawiciela:

A: stawonogów
B: owadów
C: strunowców
D: ssaków

38 proc. publiczności jako prawidłową odpowiedź wskazała C: strunowców.

W podstawówce traciłem czas na zakochiwanie się w Pani od biologii, a nie słuchanie jej...

- tłumaczył swoją decyzję Piotr i ostatecznie wskazał na odpowiedź C.

Niestety, to nie był dobry wybór. Zaznaczając tę odpowiedź Piotr pozbawił się szansy na wygraną 250 000.

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie to B: owadów. 

Piotrze, ja tak liczyłem, że jeszcze chwile pogramy i dojdziemy do miliona. Bardzo żałuję -naprawdę - myślę, że nie tylko ja. Niemniej, grałeś bardzo ciekawie, bardzo odważnie i wygrałeś 40 000 zł. Dziękuje za grę.

- tymi słowami Hubert podziękował ze grę Piotrowi, a publiczność wynagrodziła uczestnika gromkimi brawami. 

Co sądzisz o tym artykule?
125
16
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0