Wiadomość

Matrix 4 - kto zagra w kontynuacji kultowej trylogii? Plotki na temat realizacji kolejnej części Matrixa pojawiają się już od kilku lat. Co prawda nadal nie mamy żadnych oficjalnych informacji, ale reżyser Chad Stahelski twierdzi, że „Matrix 4” powstanie już wkrótce.

Matrix: kultowe dzieło science fiction

Film „Matrix” trafił na ekrany kin w 1999 r. Produkcja rodzeństwa Wachowski zrewolucjonizowała kino science fiction. w 2003 r powstały kolejne dwie części: Matrix: Reaktywacja oraz Matrix: Rewolucje. Od premiery ostatniej części trylogii minęło 16 lat. Od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się informacje, że niebawem seria powróci na duży ekran. Scenarzystą nowego rozdziału w historii „Matriksa” został Zak Penn. Jest współtwórcą min „Avengers”, „X-Men” czy „Ready Player One”. Trylogia Matrix zarobiła w kinach ponad półtora miliarda dolarów, a pierwszy film z serii okazał się jednym z najbardziej wpływowych tytułów w historii kina.

Więcej:

Matrix 4: kto zagra w nowym filmie?

Główną rolę w nowej odsłonie Matrixa ma zagrać Michael B. Jordan, aktor znany m.in. z filmów Czarna Pantera czy Creed. Bardzo możliwe, że w Matrix 4 zobaczymy również Keanu Reevesa:

Jestem bardzo szczęśliwy, że siostry Wachowskie nie tylko robią „Matriksa”, ale poszerzają to, co wszyscy kochamy. A jeśli jest temu blisko do poziomu tego, co już zrobili, to jestem na każde ich skinienie. Jeśli spytają mnie o to, czy chcę zostać ich kaskaderem, to z chęcią zostanę dla nich potrącony przez samochód.

Zobacz film: Polak tworzy plakaty w Hollywood. Źródło: Dzień Dobry TVN

Matrix 4: kiedy premiera?

Za reżyserię Matrixa 4 odpowiadać ma Lana Wachowski, podobno trwają właśnie ostatnie poprawki scenariusza, a zdjęcia do filmu mają się rozpocząć w Chicago. Niestety, na razie nic nie wiadomo na temat daty premiery filmu.
Co sądzisz o tym artykule?
54
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0