Matrix 4 - kto zagra w kontynuacji kultowej trylogii? Plotki na temat realizacji kolejnej części Matrixa pojawiają się już od kilku lat. Co prawda nadal nie mamy żadnych oficjalnych informacji, ale reżyser Chad Stahelski twierdzi, że „Matrix 4” powstanie już wkrótce. Data premiery filmu nie jest znana. 

Matrix: kultowe dzieło science fiction

Film „Matrix” trafił na ekrany kin w 1999 r. Produkcja rodzeństwa Wachowski zrewolucjonizowała kino science fiction. w 2003 r powstały kolejne dwie części: Matrix: Reaktywacja oraz Matrix: Rewolucje. Od premiery ostatniej części trylogii minęło 16 lat. Od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się informacje, że niebawem seria powróci na duży ekran. Scenarzystą nowego rozdziału w historii „Matriksa” został Zak Penn. Jest współtwórcą min „Avengers”, „X-Men” czy „Ready Player One”. Trylogia Matrix zarobiła w kinach ponad półtora miliarda dolarów, a pierwszy film z serii okazał się jednym z najbardziej wpływowych tytułów w historii kina.

Więcej:

Matrix 4: kto zagra w nowym filmie?

Główną rolę w nowej odsłonie Matrixa ma zagrać Michael B. Jordan, aktor znany m.in. z filmów Czarna Pantera czy Creed. Bardzo możliwe, że w Matrix 4 zobaczymy również Keanu Reevesa:

Jestem bardzo szczęśliwy, że siostry Wachowskie nie tylko robią „Matriksa”, ale poszerzają to, co wszyscy kochamy. A jeśli jest temu blisko do poziomu tego, co już zrobili, to jestem na każde ich skinienie. Jeśli spytają mnie o to, czy chcę zostać ich kaskaderem, to z chęcią zostanę dla nich potrącony przez samochód

Coraz więcej szczegółów na temat Matrixa 4

Fani powoli zaczynali tracić nadzieję, że film w ogóle zostanie nakręcony, ale  jednak pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące obsady w Matrixie 4. Oprócz Keanu Reevesa w Matrix 4 zobaczymy także Carrie-Anne Moss, która powraca do swojej roli Trinity. Serwis Variety podaje, że jedną z głównych ról dostał Yahya Abdul-Mateen. Aktor, który jest znany z roli Black Manta w filmie Aquaman. W amerykańskich mediach pojawiły się także informacje, że w Matrix 4 ma zagrać także  Michael B. Jordan znany z Czarnej Pantery, jednak jak nie ma żadnych oficjalnych potwierdzeń. 

Neil Patrick Harris zagra w Matrix 4

Neil Patrick Harris zagra w najnowszym Matrixie 4. Aktor znany z ról: Barneya Stinsona w sitcomie "Jak poznałem waszą matkę" oraz Hrabiego Olafa z"Serii niefortunnych zdarzeń". Nie ma pewności, w jaka rolę wcieli się Neil Patrick Harris. W dalszym ciągu niewiele wiadomo o samym filmie. Pojawiają się spekulacje, że film rozegra się na dwóch płaszczyznach czasowych, a potwierdzeniem na to ma być fakt, że trwają poszukiwania aktorów, którzy wcieliliby się w młode wersje Neo i Morfeusza. Wiadomo, że operatorem będzie Lana Wachowski, co było zresztą warunkiem powrotu Keanu Reevesa do Matrixa. 


Zobacz film: Polak tworzy plakaty w Hollywood. Źródło: Dzień Dobry TVN

Matrix 4: kiedy premiera?

Za reżyserię Matrixa 4 odpowiadać ma Lana Wachowski, podobno trwają właśnie ostatnie poprawki scenariusza, a zdjęcia do filmu mają się rozpocząć w Chicago. Niestety, na razie nic nie wiadomo na temat daty premiery filmu. Pojawiają się informacje, że prace nad filmem mają się rozpocząć na początku 2020 roku. 
Co sądzisz o tym artykule?
54
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0