Newsy

Madeleine McCann nie żyje? Niemiecka prokuratura twierdzi, że ma dowody

zaginięcie

jason yeomans/ Getty Images

Newsy

Madeleine McCann nie żyje? Niemiecka prokuratura twierdzi, że ma dowody

zaginięcie

jason yeomans/ Getty Images

Tą sprawą żyje cały świat, a każda kolejna informacja wzbudza wiele emocji. Madeleine McCann w 2007 roku zniknęła z hotelowego pokoju w portugalskim kurorcie i do tej pory nie została odnaleziona. Według najnowszych ustaleń niemieckiej prokuratury, dziewczynka nie żyje.

Madeleine McCann nie żyje?

Prokurator Brunszwiku, Hans Christian Wolters na pytanie o posiadanie jakichkolwiek dowodów materialnych na to, że Madeleine McCan nie żyje, odpowiedział twierdząco.

To, co uzyskaliśmy z wyników badań nie pozwala nam sądzić inaczej. Zgodnie z naszą wiedzą to po prostu niemożliwe. Nie mamy dowodów na to, że Maddie wciąż żyje. A to, co wiemy, sugeruje, że nie żyje. Właściwie nie mamy innego pola manewru

- powiedział.

W rozmowie z dziennikarką portugalskiej telewizji RTP nie podał jednak żadnych konkretów. Niemiecka prokuratura już kilkukrotnie informowała, że według nich nie ma szans na odnalezienie Brytyjki żywej. Brytyjscy śledczy, którzy prowadzą własne dochodzenie w tej sprawie, nadal uznają Madeleine za zaginioną.

Zaginięcie Madeleine McCann

Rok 2007. Madeleine McCann przebywa z rodzicami w portugalskim miasteczku Praia de Luz. Kiedy Kate i Gerry McCann są na kolacji z przyjaciółmi w pobliskiej restauracji, dziewczynka znika z wynajmowanego mieszkania w niewyjaśnionych okolicznościach. Co stało się z młodą Brytyjką? Wciąż nie wiadomo. To jedna z najgłośniejszych i najbardziej tajemniczych spraw XXI wieku. Portugalska policja zakończyła dochodzenie w 2008 r., ale Scotland Yard wszczął własne śledztwo trzy lata później. Nad sprawą pracowało łącznie 31 detektywów. Działania ograniczono w 2015 r. Ci, którzy pozostali przy śledztwie, zredukowali akcję do śledzenia i eliminowania z kręgu podejrzanych potencjalnych świadków i przestępców seksualnych. 

Co śledczy z niemieckiej prokuratury mówią o zaginieciu? Zobaczcie wideo:

Ruptly/ x-news

Zobacz też:

Zaginięcie Moniki Bielawskiej. "Najprawdopodobniej została uprowadzona przez swojego ojca i sprzedana"

Laura Wawrzynowicz odnaleziona. Kto pomógł w poszukiwaniach uczestniczki programu "Projekt Lady"?

Makabryczne odkrycie w Norwegii. Znaleziono szczątki zaginionej w 2018 r. Polki

Źródło: onet.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
75
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0