Gorące tematy

Kolejna WIELKA zbiórka "Krawcowej, która pozszywała polskie serca"

Gorące tematy

Kolejna WIELKA zbiórka "Krawcowej, która pozszywała polskie serca"

Patrycja Krzymińska, inicjatorka zbiórki do „ostatniej puszki prezydenta Adamowicza”, zorganizowała kolejną zbiórkę. Tym razem postanowiła zebrać pieniądze na działalność Europejskiego Centrum Solidarności.

Zobacz też: Żyją dzięki sprzętowi WOŚP. Teraz chcą pomagać innym >>>

  • Zbiórka w miejsce dotacji
  • Skąd pomysł na kolejną akcję
  • Robimy dobro - Orkiestra Pana Prezydenta
  • 16 milionów w ostatniej puszce

Zbiórka w miejsce dotacji

Po tym gdy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego obcięło dotacje dla ECS z 7 do 4 milionów złotych, sprawę w swoje ręce wzięła "Krawcowa, która pozszywała polskie serca" - utworzyła kolejną zbiórkę publiczną i ... udało się! W nieco ponad 24 godziny zebrała brakujące 3 miliony złotych. Gratulujemy i dziękujemy!

Zobacz też: Jest niewidomy, ma wadę serduszka, nerek, płuc. Jak pomóc Kubie? >>>

Skąd pomysł na kolejną akcję

Osoby, które wpłacały pieniądze do "ostatniej puszki prezydenta Adamowicza pisały do mnie, żeby nie zostawiać ECS-u rządowi: 'zróbmy kolejną zbiórkę, nie zostawmy dziecka pana Adamowicza obecnej władzy. Zostawmy to tak jak było do tej pory, że jest to obiekt apolityczny, ukazana jest tam prawda polityczna, żeby nie naginać jej w żadną stronę. Żeby to wszystko było w takim kształcie jak działa do tej pory. (...) Wiedziałam, że mogę liczyć na ludzi, którzy pisali do mnie, że będą chcieli wpłacać na ECS. Wiedziałam, że odzew będzie duży. Nie spodziewałam się, że aż tak duży i tak szybki.
Robimy dobro - Orkiestra Pana Prezydenta

Absolutnie nie rzucam krawiectwa. W międzyczasie powstała też grupa na facebooku, która się nazywa "Orkiestra Pana Prezydenta" i tam udało nam się już, tak może na wyrost powiem , ale ... uratować dwójkę dzieci! Udało nam się zebrać dla Majki pieniądze na terapie komórkami macierzystymi i udało nam się zebrać pieniądze dla Mateuszka, który ma poważną wadę serca i czeka go operacja w Bostonie. Cudownie, bo ludzie chcą zostać w grupie, w takim otoczeniu gdzie robimy dobro

16 milionów w ostatniej puszce

Pani Patrycja Krzymińska była inicjatorką akcji "Ostatnia puszka Pawła Adamowicza". Wówczas planowała zebrać 1000 złotych ... zebrała 16 milionów złotych!

Więcej: Ostatnia puszka Adamowicza. Rozmowa z organizatorką akcji >>>

Co sądzisz o tym artykule?
25
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
18.02.2019
plum
Orkiestra Pana Prezydenta <3 Kochani w nas siła <3
03.02.2019
Przemek
Skromna o wielkim sercu :)