Newsy

Kiedy zdejmiemy maseczki? Minister zdrowia odpowiada

Kobieta w maseczce

Westend61/Getty Images

Newsy

Kiedy zdejmiemy maseczki? Minister zdrowia odpowiada

Kobieta w maseczce

Westend61/Getty Images

Od dobrych kilku miesięcy wychodząc z domu musimy mieć maseczkę. Nakaz zasłaniania twarzy i ust obowiązuje zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w sklepie czy komunikacji miejskiej. Kiedy ten obowiązek zostanie zniesiony? Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Kiedy zdejmiemy maseczki ochronne?

Wychodząc z domu, każdy z nas musi mieć maseczkę. Jak długo jeszcze będziemy musieli je nosić? Jedna z internautek zapytała o to ministra zdrowia na Twitterze. - Pójdziemy w tę stronę przy mniejszej liczbie zachorowań – odpowiedział Adam Niedzielski.

O kwestie maseczek polityka zagaili także dziennikarze. Reporter Polsat News zapytał ministra zdrowia o sens nakazu noszenia masek na otwartych przestrzeniach. Badania pokazują, że najczęściej zakażamy się w pomieszczeniach zamkniętych. Infekcje na świeżym powietrzu stanowią zaledwie 10 proc. wszystkich zakażeń. Minister odparł, że "przy wysokim poziomie zachorowań te 10 procent ma znaczenie".

Koronawirus w Polsce. Jakie obostrzenia obowiązują?

Nakaz zasłania twarzy w przestrzeni publicznej, sklepach czy komunikacji publicznej obowiązuje od 10 października. Ale to niejedyne obostrzenia wprowadzone przez rząd. Zamknięte są galerie handlowe, kina, teatry i hotele. Nie pójdziemy do restauracji (jedzenie może być wydawane jedynie na wynos), na basen, klubu fitness czy na siłownię. Zajęcia w szkołach odbywają się zdalnie. Obostrzenia te mają obowiązywać do 25 kwietnia.

Które maseczki można dezynfekować?

Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Pandemia zmienia nasze nawyki żywieniowe. Badacze zaobserwowali 6 niepokojących zjawisk

Punkty szczepień drive-thru już działają. Michał Dworczyk: "Szczepienia w aptekach rozpoczną się w maju"

Utrata węchu po zakażeniu koronawirusem - co zrobić, gdy zaburzenie nie mija? Odpowiada dr Paweł Grzesiowski

Źródło: Radio Zet |
Co sądzisz o tym artykule?
68
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0