Gwiazdy

Kasia Kurzawska wraca z pierwszym solowym utworem. Jak zareagował na to Tomasz Organek?

Zespół Sofa

Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Kasia Kurzawska wraca z pierwszym solowym utworem. Jak zareagował na to Tomasz Organek?

Zespół Sofa

Dzień Dobry TVN

Kasia Kurzawska po latach nieobecności na scenie zaprezentowała kawałek "Moja Droga". Solowy debiut stanowi zapowiedź jej nowej muzycznej ścieżki. Do tej informacji odniósł się Organek, który współtworzył z wokalistką zespół "SOFA". Czy kibicuje koleżance po fachu?

Kasia Kurzawska wraca na scenę 

Kasia Kurzawska była związana z zespołem "SOFA", który powstał z inicjatywy czterech muzyków: Adama Staszewskiego, Michała Bryndala, Tomasza Organka i Bartosza Staszkiewicza. W 2006 roku ukazała się ich debiutancka płyta "Many Stylez", na której artystka nie tylko śpiewała, ale też współtworzyła teksty i muzykę. Po wydaniu albumu o grupie zrobiło się głośno i zaczęła zdobywać liczne nagrody. W 2014 roku "SOFA" jednak zawiesiła działalność.

Głos Kurzawskiej został dostrzeżony przez innych artystów, m.in. zespół "Kobranocka" czy kompozytora Andrzeja Smolika, z którym nagrała znany singiel "Cye" i wiele innych. Potem wokalistka zniknęła ze sceny. 

- Był to czas moich zmagań i wewnętrznej walki o odzyskanie równowagi. Najpierw strata, następnie załamanie, a na końcu akceptacja – opowiada Kasia Kurzawska na swoim kanale na YouTube.

Kasia Kurzawska - "Moja Droga"

Po latach nieobecności piosenkarka powraca silniejsza. Właśnie ukazał się jej pierwszy solowy utwór "Moja Droga".  Co ciekawe, tekst do niego napisała spontanicznie w 2017 roku podczas spaceru z psem, na terenie warszawskiego AWF-u. 

Nowe brzmienie, jak wyjaśnia artystka, to ukłon w kierunku kobiet. 

- Do klipu zaprosiłam kobiety, ponieważ uważam, że my kobiety mamy w sobie niezwykłą siłę. Zależało mi na pokazaniu wachlarza emocji. Dziewczyny spisały się doskonale, za co im z całego serca dziękuję – podkreśla wokalistka. 

- Każdego dnia pragnę pamiętać o tym, aby nie dać się zgasić nikomu oraz niczemu oraz być wdzięczną za moją drogę – dodaje Kasia. 

"Moja droga" - solowy debiut Kasi Kurzawskiej. Zobacz teledysk:

Tomasz Organek o Kasi Kurzawskiej

Obok powrotu Kasi Kurzajewskiej nie przeszedł obojętnie Tomasz Organek. Gdy tylko usłyszał tę wiadomość, postanowił podzielić się nią w mediach społecznościowych.

- Taka oto niespodziewana sytuacja. Otóż Kasia Kurzawska, z którą przed laty współtworzyliśmy zespół SOFA, po latach ciszy wraca do nas ze swoją debiutancką płytą, sygnowaną swoim nazwiskiem. Niezmiernie się z tego cieszymy, bo zawsze trzymaliśmy za nią kciuki, jak zresztą i za każdego z pozostałych Sofowiczów – napisał artysta na Facebooku.

- Leć w szeroki świat, moja droga... – dodał. 

Proszę Państwa, taka oto niespodziewana sytuacja. Otóż, Kasia Kurzawska, z z którą przed laty współtworzyliśmy zespół...

Opublikowany przez Organek Czwartek, 18 lutego 2021

Zobacz też:

Zobacz wideo: Jak oceniacie zespół Sofa?

Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
74
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0