Parenting

Jak zrobić laurkę dla taty? Laurka dla taty na urodziny, na imieniny i na dzień taty

ojciec, syn, odrabianie lekcji

Oliver Rossi/Getty Images

Parenting

Jak zrobić laurkę dla taty? Laurka dla taty na urodziny, na imieniny i na dzień taty

ojciec, syn, odrabianie lekcji

Oliver Rossi/Getty Images

Laurka dla taty z okazji urodzin lub Dnia Ojca to wyjątkowy prezent, z którego ucieszy się każdy rodzic. Sprawdź, jakie kartki warto przygotować własnoręcznie i jakie życzenia napisać. Skorzystaj z poniższych propozycji lub zainspiruj się i stwórz coś oryginalnego ze swoim dzieckiem.

Laurka dla taty wcale nie musi być bardzo czasochłonna i może zrobić ją każde dziecko. Wystarczy dopasować poziom trudności do wieku pociechy. Warto zachęcać maluchy do tworzenia własnoręcznych prezentów i pokazywać, w jaki sposób mogą odtwarzać nieskomplikowane wzory i rysunki. Taka kartka będzie wyjątkową pamiątką, pozwoli wyrazić wdzięczność za wysiłek wychowawczy i poświęcenie. Laurka dla taty na urodziny może okazać się znacznie lepszym prezentem niż na szybko kupiona czekolada czy kwiaty. Jakie kartki przygotować i jakie wzory na nich umieścić? Poznaj najciekawsze propozycje laurek, które możesz zrobić razem z dzieckiem.

Jak zrobić laurkę dla taty? Propozycje

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie oryginalnej i ładnej kartki, którą córka lub syn mogą podarować swojemu tacie. Do wykonania laurek potrzebne będą kolorowe papiery, klej, nożyczki, farbki, ziemniak, nóż oraz linijka. Można skorzystać również z papieru dekoracyjnego we wzory, który świetnie będzie prezentował się na kartkach z naklejonymi, odstającymi od płaskich powierzchni elementami. Ciekawy pomysł na laurkę dla taty znajdziesz poniżej. Przygotuj ją razem z dzieckiem lub wytłumacz mu, jak zrobić ją krok po kroku.

Laurka dla taty na imieniny lub urodziny

Laurka z naklejanymi kwiatkami

 1. Złóż kartkę A4 na pół. Najlepiej, aby była w jasnym kolorze.
 2. Na wierzchniej stronie narysuj łodygi kwiatów i liście.
 3. Z kolorowego papieru wytnij płatki kwiatów i przyklej je na szczytach narysowanych wcześniej łodyg. Możesz zrobić kwiaty w wersji 3D, przyklejając po kilka płatków w to samo miejsce, a następnie zaginając je na brzegach.
 4. Wewnątrz kartki napisz rymowankę lub zrób dodatkowy rysunek dla taty.

Kartka dla taty ze stempelkami

 1. Przygotuj kartkę papieru A4 i zegnij ją na pół.
 2. Ziemniak przetnij na pół i wykrój w nim dowolny wzorek. Najłatwiej wycina się wzory geometryczne. Pozostałe części ziemniaka usuń nożem.
 3. Wyciętą figurę pomaluj farbką i odbij na pierwszej, głównej stronie laurki. Zrób jeden lub kilka stempelków.
 4. Poczekaj, aż farba wyschnie, otwórz kartkę i w środku napisz życzenia dla taty.

Laurka dla taty z okazji Dnia Ojca

Kartka z kolorową muszką

 1. Przygotuj dwie kartki bloku technicznego w pasujących do siebie kolorach.
 2. Z jednego kartonu wytnij prostokąt, który rozmiarami będzie odpowiadał kartce A4. Złóż go na pół.
 3. Na drugiej kartce narysuj ołówkiem dwa razy mniejszy prostokąt i ostrożnie wytnij. Możesz użyć do tego nożyczek dekoracyjnych. Zegnij wyciętą kartkę w harmonijkę i przyklej do wcześniej wyciętego prostokąta.
 4. Z tego samego papieru, z którego wycięta została muszka, wytnij cienki pasek i przyklej go na środku i po bokach harmonijki. Kartka gotowa!

Laurka dla taty z koszulą i krawatem

 1. Wybierz trzy pasujące do siebie kolory kartek z bloku technicznego, najlepiej, żeby jedna z nich miała jakiś wzór, na przykład kropki lub paski.
 2. Podziel kartkę A4 na dwie części – do zrobienia laurki będziesz używać tylko jednej z nich. Zegnij ją na pół.
 3. Na środku papieru znajdującego się na wierzchu zrób niewielkie nacięcie na 2–3 cm długości, a następnie zegnij oba końce tak, aby powstał kształt marynarki.
 4. Wytnij prostokąt w innym kolorze na około ½ szerokości kartki, o takiej samej wysokości, a następnie przytnij go tak, żeby można było wkleić go pod kołnierzyk wcześniej zrobionej marynarki.
 5. Z papieru we wzory wytnij krawat i kieszonkę, przyklej je do koszuli.
 6. Do środka wklej kartkę w kolorze koszuli i napisz na niej życzenia.

Kartka w kształcie ręki dziecka

 1. Wybierz dowolny kolor kartki z bloku technicznego A4. Zegnij kartkę na pół.
 2. Dziecko powinno przyłożyć dłoń do kartki tak, żeby znajdowała się obok zgięcia.
 3. Odrysuj dłoń ołówkiem i wytnij kształt, pamiętając, aby nie przeciąć miejsca zagięcia dwóch części papieru.
 4. Udekoruj kartkę dowolnym wzorem, a w środku napisz życzenia. Podobną kartkę można przygotować również z odrysowanych stóp dziecka, szczególnie jeśli pociecha jest jeszcze mała.

Życzenia dla taty na laurkę

Życzenia dla taty na laurkę należy dopasować przede wszystkim do wieku dziecka. Nie warto wybierać rymowanek czy wierszyków, których dziecko nie rozumie lub nie będzie w stanie napisać samodzielnie. Znacznie lepiej, aby syn lub córka własnoręcznie napisali coś na kartce, nawet jeśli mają to być życzenia z błędami, tylko kilka krótkich słów, sam wyraz „tata” lub „kocham cię”. Ojcowie na pewno docenią taki gest i będą dumni ze swoich pociech.

Zobacz także:

Najmłodszy zawodowy pilot w Polsce: "Latając śmigłowcem czuję się bardzo bezpiecznie"

7-latek podbił internet swoją piosenką o słońcu i wodzie: "Nigdy nie wymyśliłem lepszej od niej"

Bananowe dania Andrzeja Polana. Poznaj przepisy na pyszne desery

Co sądzisz o tym artykule?
62
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0