Gwiazdy

Gwiazdy zmieniają imiona. Jak wcześniej nazywała się Lara Gessler?

Gwiazdy

Gwiazdy zmieniają imiona. Jak wcześniej nazywała się Lara Gessler?

Lara Gessler to jedna z wielu polskich gwiazd, które postanowiły zmienić swoje imię. I choć przyzwyczailiśmy się już m.in. do Maryli Rodowicz, Majki Jeżowskiej, czy Sebastiana Karpiela-Bułecki, to artyści kiedyś nazywali się inaczej. Jak brzmią prawdziwe imiona znanych i lubianych?

Lara Gessler: jakie jest jej prawdziwe imię?

Lara Gessler ewidentnie nie lubiła swojego pierwotnego imienia. Magda Gessler nazwała bowiem córkę Aleksandra. Do takiej informacji dotarł ostatnio portal "Pudelek", który oficjalny zapis w Krajowym Rejestrze Sądowym dowodzi, że Lara to drugie imię córki znanej restauratorki. 

- Lara Gessler tak naprawdę nie miała do niedawna na imię Lara, tylko Aleksandra. Zmieniła sobie to imię, ale to nie jedyna gwiazda, która tak zrobiła - powiedziała Sandra Hajduk w Dzień Dobry TVN. 

Jak naprawdę nazywają się polskie gwiazdy?

Fani tych sław mogą być zaskoczeni ich prawdziwymi imionami. Jak się okazuje, to nie tylko pseudonimy artystyczne na potrzebę kariery w mediach, ale urzędowo zmienione imiona. 

- To są oficjalne zmiany. Te nowe imiona to są oficjalne imiona, a nie pseudonimy - powiedziała Sandra Hajduk.  

  • Martyna Wojciechowska. Gwiazda przyszła na świat 28 września 1974 roku jako Marta Eliza Wojciechowska. Gwiazda rok temu z okazji 45. urodzin zmieniła swoje imię, tak tłumacząc tę decyzję na swoim profilu na Instagramie:
- Do tej pory to Marta Eliza podróżowała na krańce świata, od teraz będzie ORYGINALNA MARTYNA. Zamieniłam "opiekunkę ogniska domowego" (znaczenie imienia Marta z języka aramejskiego) na "wojowniczkę" (imię Martyna pochodzi od Marsa, boga wojny). To imię wybrało mnie wiele lat temu, jeszcze kiedy byłam dzieckiem, a teraz, po 45 latach postanowiłam to nareszcie sformalizować! Co za ulga! M. 
  • Maryla Rodowicz. Gwiazda urodziła się w 1945 r. jako Maria Antonina. Karierę piosenkarki rozpoczęła w latach 60. ubiegłego wieku. To właśnie wtedy przyjęła swój pseudonim artystyczny. W przeszłości imię Maryla stanowiło zdrobnienie od Marii. Mimo że wszyscy znamy piosenkarkę z jej scenicznego pseudonimu, gwiazda nigdy nie zdecydowała się zmienić swojego imienia. Jedna z jej autobiografii nosi nazwę "Maryla. Życie Marii Antoniny."
  • Sebastian Karpiel-Bułecka. Wokalista od początku kariery znany jest jako Sebastian, ale mało kto wie, że jego prawdziwe imię brzmi zupełnie inaczej. Artysta formalnie nazywa się Łukasz Sebastian Karpiel, choć od dzieciństwa wszyscy nazywali go tym drugim imieniem. Kiedy muzyk zaczął robić karierę w show-biznesie, nie wrócił już do pierwszego imienia i na dobre pozostał Sebastianem. 
  • Odeta Moro. Okazuje się, że pierwszym imieniem gwiazdy nie jest Odeta, a Inga. Wszystko wydało się przy okazji jednej ze spraw sądowych gwiazdy z Michałem Figurskim o alimenty. Wszystko przez fotografa, który pojawił się w budynku. To on zrobił zdjęcie wokandy i przez to ujawniono prawdziwe imię gwiazdy.
  • Maja Frykowska. Gwiazda dała poznać się w "Big Brotherze" jako Agnieszka. Z biegiem kariery postawiła jednak na zmianę imienia. W tej sprawie dawno temu udała się do Urzędu Stanu Cywilnego w Łodzi, gdzie prawnie zajęła się sprawą. 
  • Majka Jeżowska. Piosenkarka nazywała się dawniej Maria Zofia Jeżowska. 

Jak urzędowo zmienić imię?

Wniosek o zmianę imienia lub nazwiska składa się do wybranego kierownika urzędu stanu cywilnego. Osoby zamieszkałe poza granicami Polski mogą złożyć wniosek za pośrednictwem polskiego konsula, wskazując kierownika urzędu stanu cywilnego, do którego wniosek ma być przekazany.

Imię lub nazwisko można zmienić wtedy, kiedy to ośmiesza lub nie licuje z godnością osoby, która je nosi. Takie możliwości istnieję także wówczas, kiedy jest to imię lub nazwisko przez nas używane, nasze dane zostały kiedyś bezprawnie zmienione lub nosimy imię czy nazwisko nadane w innym kraju, którego obywatelstwo aktualnie posiadamy. Oceny powodów zmiany imienia lub nazwiska każdorazowo dokonuje kierownik urzędu stanu cywilnego rozpatrujący wniosek w tej sprawie.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Reporter: Sandra Hajduk
Co sądzisz o tym artykule?
60
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0