Styl Życia

Górale ozdrowieńcy dziękują medykom. Jan Karpiel-Bułecka:  "Spędziłem trzy tygodnie w tym miejscu"

Dzień Dobry TVN

Styl Życia

Górale ozdrowieńcy dziękują medykom. Jan Karpiel-Bułecka:  "Spędziłem trzy tygodnie w tym miejscu"

Dzień Dobry TVN

Marcin Sawicki odwiedził Szpital Uniwersytecki w Krakowie na Perchocimiu, w którym odbył się niezwykły koncert. Górale przyjechali podziękować za medyczną opiekę i przywrócenie do zdrowia.

W podziękowaniu dla medyków

Od wielu miesięcy są na pierwszej linii frontu. Ratowanie życia to ich codzienność, jednak walka z nieznanym dotąd wirusem jest szczególnie trudna. Ich wysiłek docenili górale, którzy znaleźli się pod opieką krakowskich lekarzy. Z tej okazji zespół Jana Karpiela-Bułecki, jako ozdrowieńcy, postanowili zagrać koncert w podziękowaniu za walkę o ich zdrowie.

Przyjechaliśmy podziękować szczerze. Ja osobiście spędziłem trzy tygodnie w tym miejscu. Moja żona również została wyrwana można powiedzieć tej białej z kosą (…) Chcieliśmy dla naszych drogich medyków i personelu zagrać pastorałki góralskie

- mówi Jan Karpiel-Bułecka.

Radość w trudnych czasach

Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie na Perchocimiu, Marcin Jędrychowski nie ukrywa wzruszenia. Jak mówi, taki gest jest piękny i bardzo potrzebny. - Ja się śmieję, że z serca gór do serca szpitala uniwersyteckiego kapela góralska, kapela ozdrowieńców, którzy mieli okazję w części korzystać z usług szpitala. Cieszymy się bardzo, że możemy gościć zespół pana Jana – tłumaczy.

Takie wydarzenie jest promykiem nadziei w tych trudnych dla wszystkich czasach. - Drodzy państwo, musimy pamiętać o jednej podstawowej rzeczy. W tych ciężkich czasach wszyscy normalnie czekalibyśmy na wigilię, na pierwszą gwiazdkę, a ta wigilia i pierwsza gwiazdka w dzisiejszych czasach będzie inna. Będziemy wspominali tych, którzy odeszli. Będziemy wspominali tych, którzy nie mogą być z nami przy stole, bo są w szpitalu. Będziemy myśleli, że przeleciał rok i nie wiadomo nawet kiedy przeleciał, a był pełen emocji, niespodziewanych zwrotów akcji. Każdy przejaw normalności, ja za taki traktuję to, że z głośników w szpitalu uniwersyteckim popłynie góralska kolęda. To jest bezcenne i za den dar panu Janowi i całemu zespołowi dziękuję - mówi Marcin Jędrychowski.

Zobacz też:

Ojciec poznany po 40 latach, siostra - po 15. Czy można odbudować zerwane więzy? "To zależy od powodu, dla którego kogoś szukamy"

Anna Dymna i Piotr Głowacki o dramacie tysięcy polskich rodzin. "Prawdę mówiąc, nie umiem sobie tego wyobrazić"

Polscy pisarze pomagają potrzebującym. Na czym polega akcja "Nadzieja"?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Reporter: Izolda Sanetra
Co sądzisz o tym artykule?
79
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0