Koronawirus

Czy kobieta karmiąca piersią może zaszczepić się przeciwko COVID-19? Ekspert odpowiada

Dzień Dobry TVN

Koronawirus

Czy kobieta karmiąca piersią może zaszczepić się przeciwko COVID-19? Ekspert odpowiada

Dzień Dobry TVN

Masowe szczepienia przeciwko COVID-19 to najlepszy sposób na zatrzymanie pandemii. Czy kobiety, które karmią piersią mogą się zaszczepić? Czy szczepionka będzie miała wpływ na dziecko? W Dzień Dobry TVN wszelkie wątpliwości rozwiał dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19. 

Czy szczepionka jest bezpieczna dla kobiet karmiących piersią?

Szczepienia przeciwko COVID-19 już się rozpoczęły. Czy wszyscy możemy się zaszczepić? Czy kobieta, która karmi 10-miesięczne dziecko piersią bez obaw może przyjąć preparat przeciwko koronawirusowi? Czy po szczepieniu dalej będzie mogła karmić piersią? Taki pytanie przesłała do redakcji Dzień Dobry TVN jedna z naszych widzek. Odpowiedzi na nie udzielił dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.

- Szczepienie przeciwko COVID-19 nie jest przeciwwskazane u kobiet w ciąży ani karmiących piersią. Stwierdzono, że przeciwciała poszczepienne mogą znaleźć się w pokarmie i tą drogą wesprzeć niemowlaka. Tym samym można się szczepić podczas karmienia piersią - mówił specjalista.

Masz pytanie do eksperta? Możesz je zadać za pomoc formularza w zakładce "Koronawirus".

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce

Szczepienia przeciwko COVID-19 ruszyły w Polsce pod koniec grudnia. Preparaty w pierwszej kolejności podano pracownikom służby zdrowia. Później rozpoczęto szczepienie seniorów oraz nauczycieli.

Zgodnie z zapowiedziami rządu 15 marca mają ruszyć szczepienia osób przewlekle chorych, a 22 marca – służb mundurowych i pacjentów między 60. a 65. rokiem życia.  

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

"Ruch lotniczy nagle cofnął się praktycznie o 15 lat". Ile zajmie powrót do stanu sprzed pandemii?

Rok po wybuchu pandemii. Polka opowiada, jak zmieniło się życie w Chinach

Została dawcą szpiku i podarowała komuś nowe życie. "Zrobiłam tylko to, co do mnie należało"

Co sądzisz o tym artykule?
65
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0